Borsa Haberleri

Ekonomik Belirsizlik Zamanlarında Analistlerin Güven Duyduğu Hisseler!

Ekonomik Belirsizlik Zamanlarında Analistlerin Güven Duyduğu Hisseler!
Google News Icon Takip Et

Hisse senetleri, üç haftalık kaybın ardından cuma günü normale dönmeye başladı. Fakat FED’in eylülde gerçekleştireceği toplantıya yönelik belirsizlikler hâlâ sürüyor. FED’in büyük bir faiz artırımına gitmesi hâlinde piyasalarda oynaklıklar görülebilir. Bu noktada yatırımcıların uzun vadeli bir bakış açısıyla piyasadaki gerilemeden güçlü bir getiriyle çıkacak hisselere yönelmesi gerekiyor.

Wall Street’in en iyi analistleri, belirsiz bir ekonominin ortasında bile yükseliş göstermesini bekledikleri hisseleri paylaştı. Bu hisse senetleri arasında; Ambarella (AMBA), Credo Technology (CRDO), Oracle (ORCL), Microsoft (MSFT) ve Chewy (CHWY) yer alıyor. 

Quinn Bolton, Ambarella ve Credo Hisselerine İşaret Etti 

Yarı iletken çip üreticisi Ambarella (AMBA), artan giderler ve dünya çapındaki tedarik zinciri sıkıntılarına rağmen yüksek performans gösteriyor. Needham analisti Quinn Bolton, Ambarella yöneticileri tarafından yapılan stok azaltmaları ve sipariş gecikmeleri hakkındaki açıklamanın ardından şirketin hisselerinin yakın vadede düşebileceğini de öngörüyor. Öte yandan analist, bu faktörlerin geçiçi olduğunu belirterek şirketin 110 dolar fiyat hedefi olan hisselerine yönelik “AL”notunu da yineledi. 

Quinn Bolton’un son dönemdeki favori hisselerinden biri de bant genişliğini yükseltmeye yönelik çalışmalar yapan Credo Technology (CRDO) oldu. CRDO için fiyat hedefini 15 dolar olarak belirleyen analist, “Credo’nun rekabet avantajından yararlanarak önümüzdeki üç yıl içinde veri merkezini önemli ölçüde genişleteceğine ve bu dönemde yarı iletken sektöründeki en hızlı gelir artışlarından birine şahit olacağına inanıyoruz.” ifadelerini kullandı. 

Oracle, Microsoft ve Chewy Durgun Bir Ekonomide Getiri Sağlayabilir

Monness Crespi Hardt analisti Brian White, Oracle (ORCL)’ın sağlık bilgi sistemi firması Cerner’ı satın almasından dolayı duyduğu heyecanı paylaştı. Analist, bu dijital modernizasyonun durgunluğun hâkim olduğu bir ekonomide mükemmel bir büyüme desteği sağlayacağından emin! White, şirketin 11,48 milyar dolar gelir üzerinden 1,09 dolarlık kazanç beklentilerini karşılayacağını tahmin ediyor. 

Teknoloji devi Microsoft (MSFT), dünyanın en değerli üç şirketi arasında olmasıyla analistlerin değişmez favorileri arasındaki yerini koruyor. Tigress Financial Partners analisti Ivan Feinseth, şirketin hisseleri için 411 dolarlık bir hedef fiyatını yineleyerek hisseler için “AL” notu belirledi. Feinseth’e göre şirketin Microsoft Azure bulut platformu, “uzun vadeli yatırım fırsatını vurgulayan” bir etken olarak küresel dijital dönüşümde önemli bir rol oynuyor.

Feinseth, Chewy (CHWV)’nin navlun hizmetlerindeki büyümeye de dikkat çekti. Analist, “Envanter iyileştirmeleri teslimat hızını ve maliyetini olumlu etkiledi.” dedi. Öte yandan Feinseth, makroekonomik belirsizliklere bağlı olarak şirketin hisselerindeki fiyat hedefini 55 dolardan 50 dolara düşürdü. Ancak önceki ”AL” notundan herhangi bir değişikliğe gitmedi. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı