Borsa Haberleri

DoorDash Gelirini 35% Artırdı

Mayıs 6, 2022 • 1 dakika okuma süresi
DoorDash  Gelirini 35% Artırdı

DoorDash (DASH), 35% oranında gelir artışı yaşadığını açıkladığı ilk çeyrek bilançosunun ardından hisselerinde yaklaşık 10% yükseliş yaşadı.

Bu durum, şirketin pandemi sebebiyle revaçta olan paket yemek dağıtımlarının hâlâ daha büyük bir seviyeye ulaşabileceğini gösterdi.

DoorDash, geçtiğimiz çeyrek boyunca teslimini yaptığı siparişlerin toplamda 23% artarak 404 milyona yükseldiğini belirtti. Şirket, ABD’de 2021’in ilk çeyreğinde yaşanan büyük koronavirüs dalgasından bu yana yeni müşteriler kazandığı bir dönem geçirdi.

Ancak DoorDash, net satışların neredeyse üç katına çıkmasına rağmen, 2021’in aynı çeyreğine göre önemli ölçüde daha yavaş bir gelir artışı bildirdi. Şirket, ABD’deki siparişlerinden kazanılan parayı, alkol ve perakende teslimat dahil olmak üzere diğer kategorilere geçmek için harcamayı planlıyor.

Ayrıca şirketin, 2021’in ilk çeyreğine kıyasla teslimat operasyonlarında görev alan çalışanlara daha az teşvik ve promosyon ödediği biliniyor.

Midas'ı İndir

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti