Videolar

Dolar Yükselecek mi? Yükseliş Karşısında Avantajlı Hisseler Hangileri Olacak?

April 13, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Dolar Yükselecek mi? Yükseliş Karşısında Avantajlı Hisseler Hangileri Olacak?

Seçimlere yaklaşırken hepimizin aklını kurcalayan bir soru var: “Dolar yükselecek mi?” Kredi derecelendirme kuruluşlarından bankalara, pek çok kurum seçim sonucu ne olursa olsun Dolar/TL için yukarı yönlü fiyatlamalara işaret ediyor. 

Dolardaki yükseliş hem şirketlerin kârlılıkları açısından hem de elbette ülke ekonomisi açısından kritik öneme sahip. Türk Lirası karşısında yükselen bir dolar, hammadde ithal eden şirketler için felaket senaryolarını gündeme getirirken net yabancı para pozisyonu yüksek yani yabancı para cinsinden varlıkları borçlarından daha fazla olan şirketler için ise görüntü daha sağlam.

Gelin, Temettü Hocam ile birlikte değerlendirdiğimiz Dolar/TL için seçim sonrası hedeflere ve muhtemel yükseliş karşısında avantajlı olabilecek hisselere birlikte bakalım!

Dolar Yükselecek mi? Yükseliş Karşısında Avantajlı Hisseler Hangileri Olacak?

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı