Bültenler

DNB, AMC Hisselerini Satarken Paypal ve Pfizer Aldı

DNB, AMC Hisselerini Satarken Paypal ve Pfizer Aldı
Google News Icon Takip Et

DNB Asset Management, AMC (AMC)’nin dalgalı hisselerinden artık etkilenmeyecek. 

Avrupa kökenli varlık yöneticisi DNB, bir sinema salonu zinciri olan AMC’ye yapılan hisse yatırımlarını azaltma kararı aldı. 

DNB, bu karar ile birlikte ABD’de son zamanlarda oldukça dalgalı bir seyir izleyen AMC’den uzaklaşmış oldu.

Bu gelişmeler ile birlikte DNB, PayPal (PYPL) ve Pfizer (PFE) gibi hisselerdeki yoğunluğunu artırdı.

Yaklaşık 98 milyar dolarlık varlığı yöneten DNB, ilk çeyreği 80.805 hisseyle bitirmek için 91.259 AMC hissesi sattı. AMC hissesi ilk çeyrekte 9,4% oranında arttı. İkinci çeyrekte ise endeksteki 3%’lük düşüşe kıyasla hisseler 27% oranında düştü.

Ayrıca DNB, mart ayı ortasında bir altın madenciliği şirketinden 28 milyon dolarlık hisse satın alarak yatırımcıları oldukça şaşırttı. 

Varlık yöneticisi ayrıca mart ayı sonunda 817.416 Pfizer hissesi satın aldı. Pfizer hissesi ilk çeyrekte 12% düştü ve ikinci çeyrekte şu ana kadar 2,6% arttı. Bu ayın başlarında, Pfizer küçük ama önemli bir satın almayı da duyurdu. 

Ayrıca, Pfizer geçen hafta yeni bir finans görevlisi atadı ve bu atama, şirketin Covid-19 aşısı için beklenmedik kazancını nasıl harcamayı planladığına dair ipucu veriyor.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı