Borsa Yorumları

Deutsche Bank’ın Kazandıran “Taze Para Portföyü”!

Deutsche Bank’ın Kazandıran “Taze Para Portföyü”!
Google News Icon Takip Et

Deutsche Bank’ın çeyrek dönem için en iyi yatırım fikirleri, genel anlamda borsadan daha üstün performans gösterdi. Firmanın ilk defa 2017 üçüncü çeyrekte oluşturduğu “Taze Para” portföyü o tarihten bu yana 109% getiri sağladı ve aynı periyotta 76% getiri sağlayan S&P 500’ün performansını geride bıraktı. Son dört çeyrek bilançolarına göre 12 aylık periyodik ilerleme performansı, düşen piyasada kayıplarını 11,4% seviyesinde tutma gücüne sahip olduğunu gösteriyor. Buna karşılık bu oran S&P 500 için 16,7%.

Deutsche’den Josh Ray çarşamba günü ilk çeyrek listesini açıkladı. İşte listede yer alan 5 hisse: Deutsche Bank’ın bu yıl için en güçlü gelir artışı kaydetmesini öngördüğü şirket Charles Schwab (SCHW). Bu görüşün sebebi, şirketin müşterilerine yansıtması gereken piyasa faiz oranlarındaki değişikliklerin nakit bazında düşük olması. Bu yıl özellikle şirket gelirleri yakından takip edilecek. Zira ekonomik koşullar bozuldukça şirketlerin gelirlerinde düşüş yaşanacağına dair beklentiler giderek artıyor. Deutsche Bank’a göre bu finansal hizmetler şirketi, hem 2023 hem de 2024’te hisse başına gelirini 20% oranında arttıracak. Bu arada bankanın belirlediği 122 dolarlık fiyat hedefi hissenin gelecek yıl 46,4% değer kazanabileceği anlamına geliyor. 

Kurumun “oyun değiştirici potansiyelde” gördüğü üç yeni sağlık ürünü nedeniyle Penumbra (PEN) da 2023’te iyi performans gösterebilir. Deutsche’nin 250 dolarlık fiyat hedefi, hissenin çarşamba günkü kapanış fiyatına kıyasla 11,3% yükselebileceğine işaret ediyor. Banka, Çinli elektrikli araç üreticisi Nio (NIO)’nun elektrikli araç alanında lider olarak öne çıkacağı düşüncesinde. Tedarik problemlerinin giderilmesi ve talebin güçlü kalması halinde, şirketin orta boy ET5 sedan modelinin altı ay içinde en çok satan model olacağını tahmin ediyor.

Banka ayrıca, ilk nesil araçların üretimine son vererek yeni ve daha ucuz olan ikinci nesil araçların üretimine ağırlık veren Nio’nun, 2023’te teslimat rakamlarını ikiye katlamasını öngörüyor. Deutsche’nin 21 dolarlık fiyat hedefi, Nio’nun çarşamba günkü kapanış fiyatından 97,6%’lık bir ralli yapabileceği şeklinde yorumlanabilir. 

Bankanın raporunda, paketlenmiş tüketim ürünleri şirketleri arasında, Monster Beverage (MNST)’ın “ender görülen çift haneli bir kâr artış öyküsüne” ve güçlü bir serbest nakit akışına sahip olduğu belirtildi. Deutsche Bank’ın raporunda, enflasyon ve tedarik zinciri ile ilgili ters rüzgarlar dindikçe şirketin 2023’te bir marj artışı görebileceği ifade edildi. Bankanın belirlediği 114 dolarlık fiyat hedefi, hissenin çarşamba günkü kapanış fiyatına oranla 11,6% yukarıyı işaret ediyor. 

Banka ayrıca, makyaj malzemesi alanındaki marjının artmasından ve Çin’deki Covid kısıtlamalarının azaltılmasından fayda sağlayacağını düşündüğü Estee Lauder (EL)’i de listesine ekledi. Deutsche’nin belirlediği 266 dolarlık fiyat hedefi, hissenin önümüzdeki 12 ayda nispeten daha mütevazı olarak nitelendirilebilecek 1,6%’lık bir artış kaydedebileceği anlamına geliyor.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak:CNBC