Borsa Haberleri

Deutsche Bank, Delta’dan Umudu Kesmiyor!

April 17, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Deutsche Bank, Delta’dan Umudu Kesmiyor!

Delta Air Lines (DAL) sektör için zorlu bir görünüme sahip olsa da Deutsche Bank, şirket hissesinin gözle görülür bir artış yaşayabileceğini düşünüyor. 

Deutsche Bank analisti Michael Linenberg, Delta’nın önünde güçlü bir ikinci çeyrek olduğunu ve şirket yönetiminin rakiplerinin önüne geçebilmek için doğru kaldıraçları devreye soktuğunu düşünüyor. 

35%’lik artış beklentisi: Analist Linenberg, Delta’ya “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” notu verip 12 aylık ortalama hedef fiyatını 47 dolara yükseltti. Bu da Delta hissesinin 35% değer kazanabileceği anlamına geliyor. 

Linenberg, “Yönetimin kârlılık, gelir ve nakit oluşturma odağını destekliyoruz. Bize göre bu, değer üretiminin en kesin yolu. Bu yaklaşım, özellikle havayolu sektörü kırılgan bir durumdayken daha da önemli. Delta, son birkaç yıldır büyümesini desteklemek için işe alımlar ve ekip eğitimi, filo yatırımı, teknoloji güncellemesi gibi birçok alanda dev ilerleme gösteriyor.” diyor. 

Deutsche Bank, Delta’dan Umudu Kesmiyor!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha