Borsa ve Şirket Haberleri

CVS, Signify Health’i Satın Almak İstiyor

Ağustos 8, 2022 • 2 dakika okuma zamanı
CVS, Signify Health’i Satın Almak İstiyor

Wall Street Journal’in pazar günü yaptığı bir habere göre CVS Health (CVS), Signify Health (SGFY)’i satın almaya hazırlanıyor. Söz konusu habere göre Signify Health, satış da dâhil olmak üzere tüm stratejik alternatifleri değerlendirmek adına bankalarla görüşmeye başladı. Şirket, kullanıcıların sağlık hizmetlerine çok daha kolay şartlarla ulaşmasını sağlayan bir uygulamaya sahip. CVS Health, bu satın alma hamlesiyle evde sağlık hizmetlerini geliştirmeye çalışacak. Sağlık şirketlerinin yetkilileri satın alma haberleriyle ilgili henüz bir yorumda bulunmadı. 

Signify’ın Hisse Değeri 4,66 Dolar

Sağlık hizmetlerine kolay erişim sağlayan Signify Health’in cuma günkü kapanışa göre hisse başına 4,66 dolarlık bir değeri bulunuyor. Wall Street Journals’e göre Signify Health, bir süredir stratejik alternatifleri araştırmak için yatırım bankalarıyla görüşüyor. Nitekim bu haberin ardından gelen CVS Health’in satın alma haberi de bu bilgiyi doğrular nitelikte. WSJ, yönetilen bakım ve özel sermaye şirketlerinin de satın alma için teklif verebileceğini söyledi.  

CVS, Evde Bakım Hizmetlerine Yoğunlaşacak

CVS Health, sağlık sigortacılarına ve doktorlara değere dayalı ödeme sistemiyle ulaşma imkânı veren Signify Health şirketini satın almayı planlıyor. Bu anlaşma sonucunda şirket, çalışmalarına hız kazandırdığı evde bakım hizmetlerini artırmaya yönelik önemli bir adım atacak. Henüz her iki şirketten de satın alma anlaşmasına yönelik herhangi bir açıklama yapılmadı. 

Cover uyarlama Site2 18

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti