Borsa Yorumları

Citi’nin Favori 10 Hissesi

March 17, 2023 • 4 dakika okuma süresi
Citi’nin Favori 10 Hissesi

Citi, favori listesini güncelleyerek ilerleyen dönemlere ilişkin hisse senedi stratejilerine dair ipuçları verdi. Önümüzdeki 12 ay için daha önce Ascendis Pharma (ASND), Liberty Media (LSXMA), Prologis (PLD), Fortinet (FTNT), Walmart (WMT) ve T-Mobile (TMUS) olmak üzere 6 favori açıklayan Citi, bu listeye 4 yeni hisse ekledi: Targa Resources (TRGP), Bruker (BRKR), Criteo (CRTO) ve Comerica (CMA).

Orta akım enerji şirketi Targa Resources (TRGP), Citi’nin favori listesinde bulunan tek doğal kaynaklar şirketi.

Analist Spiro Dounis, “TRGP’yi hızlı büyüyen, yüksek piyasa değerli bir orta akım şirketi olarak görüyoruz. Güçlü nakit akışı sağlama gücü, TRGP’nin büyümeyi finanse etmesine, kaldıraç oranını azaltmasına ve sermayeyi geri kazanmasına olanak tanırken, hisseleri yüksek piyasa değerli emsallerine kıyasla daha düşük fiyatla işlem görüyor.” ifadelerini kullandı.

Dounis 12 aylık ortalamada hisse başına 95 dolarlık bir fiyat hedefi belirledi. Bu fiyat hedefi perşembe günkü kapanış fiyatına göre hissenin 38% yükselme potansiyeli olduğunu gösteriyor.

Citi’nin favori listesinde birkaç teknoloji ve iletişim hissesi var: T-Mobile (TMUS), Liberty SiriusXM (LSXMA), Criteo (CRTO) ve Fortinet (FTNT).

Analist Ygal Arounian, ticaret ve perakende medyasına karma geçişini cazip bir alım fırsatı olarak gördüğü online reklamcılık şirketi Criteo (CRTO) konusunda iyimser.

Arounian “Perakende/ticaret medyası alanındaki toplam erişilebilir pazar çok büyük (yaklaşık 500 milyar dolar) ve bu alanda dijital reklam gelirleri açısından cüzdan payında artış görülmesi bekleniyor. Criteo’nun perakende medyası alanındaki liderliğinin ve cari değerlemesinin bu noktada cazip bir risk/ödül oranı getirdiğine inanıyoruz.” dedi.

Hisse için 44 dolar seviyesinde 12 aylık ortalama fiyat hedefi belirleyen Citi, bir önceki kapanış fiyatına göre hissenin yaklaşık 46% yükselme potansiyeli olduğuna işaret ediyor.

Hissenin geniş reklam pazarındaki gerilemeye ve dijital reklam sektöründeki rekabete karşı savunmasız olduğunu düşünen Arounian, hissedeki riskin yüksek olduğunu vurguladı. Analist, “Perakende medyası, dijital reklamcılıkta en hızlı büyüyen sektörlerden biri haline geldi ve reklam teknolojileri alanında, reklam alma oranları ve büyüme üzerinde baskı oluşturabilecek çok yoğun bir rekabet doğurdu.” ifadelerini kullandı.

Analist Patrick Donnelly, “Birikmiş iş kaydının büyümesi (yaklaşık 9 ay), sipariş tahtasının görünürlüğü ve ilk yarı ağırlıklı öngörüler nedeniyle BRKR şirketini, bu yıl Araçlar alanındaki en temiz organizasyonlardan birinin sahibi görüyoruz.

Geçmişteki büyük sipariş tahtası ve iptal oranlarının sınırlı kalması göz önüne alındığında, BRKR’nin muhtemel bir ekonomik çöküşü atlatma açısından iyi donanmış olduğuna inanıyoruz. Şirketin, organik büyüme ritmi konusunda güçlü bir performans geçmişi var.” dedi.

Donnelly, Bruker (BRKR) hisselerinin dünkü kapanışa göre 23,3%’lük bir yükseliş kaydedeceğini öngörüyor. Hisse son 12 ayda 10%’dan fazla yükselirken, 2023’teki yükseliş oranı yaklaşık 7%’de kaldı.

Analist Keith Horowitz, finans hisselerine dair son endişelere rağmen Comerica (CMA) hisseleri konusunda iyimser.

Horowitz görüşlerini şu şekilde dile getiriyor: “Kısa vadeli faiz oranlarını yüksek gösteren olumlu bir ekonomik görünüme sahip yatırımcılar açısından değerlendirme yaparsak; yüksek seviyedeki kısa vadeli faiz oranlarından ve ticari kredi büyümesindeki artıştan potansiyel olarak en büyük faydayı, en büyük bölgesel bankaların göreceği göz önüne alındığında, CMA’yı işte bu bankalar arasında görüyoruz. Maddi özkaynak getirisinin büyüyeceğini ve bunun da hisselere verilen notlarda olumlu yönde güncelleme yapılmasını sağlayacağını düşünüyoruz.

Horowitz hisse için 12 aylık ortalama fiyat hedefi 90 dolar olarak belirledi. Bu fiyat hedefi, dünkü kapanış fiyatına göre hissenin değerini ikiye katlayabileceğine işaret ediyor. 

Citi’nin Favori 10 Hissesi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC