Borsa Haberleri

Chewy ve Shopify’a Düşük Not Verildi

Aralık 8, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Chewy ve Shopify’a Düşük Not Verildi

Wolfe Research kuruluşu makroekonomik kaygılar nedeniyle popüler e-ticaret şirketleri Chewy (CHWY) ve Shopify (SHOP) için verdiği notu düşürdü.

● Tüm e-ticaret sektörünün notunu yüksek portföy ağırlığı seviyesinden “Piyasa Seviyesinde Portföy Ağırlığı” seviyesine çeken hisse senedi analisti Deepak Mathivanan, hisse senedi toplamanın ileride çok önemli olacağını söyledi. Bunun bu kadar önemli olmasının sebebi, tüketicilerin 2023’te savurganlık yapma olasılığının daha düşük olması.

● “E-ticaret büyümesinin, 2023’teki makroekonomik durgunlukta perakende satışlara ve tüketici harcama eğilimlerine karşı duyarlılığı yüksek olabilir. Bu alandaki birçok şirket, 2022’de esen enflasyonist destek rüzgarlarını arkalarına alarak toplam gelirde artış kaydetti. Bu faktörün 2023’teki önemi bu kadar fazla olmayacak.”

Eğer yazılarımızı mobil uygulamamızdan okuyorsan, ilgili tüm hisselere aşağıdaki şirket logolarından ulaşabilirsin.

● Analist bunun aksine, şu an itibarıyla eBay’in (EBAY) değerinden daha düşük seviyede fiyatlandığını düşünürken, Amazon (AMZN) ve Mercadolibre’nin (MELI) makro endişelere rağmen dayanıklılığını korumasını bekliyor.

Chewy ve Shopify’a Düşük Not Verildi

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti