Borsa Haberleri

Butterfly Network’ün Yapay Zekâlı Akciğer Teknolojisine Onay!

April 4, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Butterfly Network’ün Yapay Zekâlı Akciğer Teknolojisine Onay!

Dijital sağlık şirketi Butterfly Network (BFLY), akciğer işlevi zayıflayan hastaların ameliyatlarını kolaylaştıracak yapay zekâlı Auto B-line Counter teknolojisi için ABD Gıda ve İlaç Dairesi’nden (FDA) onay aldı. 

Nedir bu Auto B-line Counter? Basitçe B-line terimi, akciğerle senkronize hareket eden dikey yankılar anlamına geliyor. Yani ultrason çekilirken akciğer hareketinin sayımını yapıyor diyebiliriz. 

Butterfly Network, derin öğrenme teknolojisi kullanarak yalnızca altı saniyelik bir ultrasondan B-line ölçümü yapabiliyor. 

Şirket, yaz aylarında ABD’de piyasaya sürmeye hazırlandığı yapay zekâ algoritmasını geliştirmek ve eğitmek için Butterfly Cloud uygulamasını kullanıyor. Böylece 3,5 milyon tanımlanmamış ultrasona erişilebiliyor.

Butterfly Network’ün Yapay Zekâlı Akciğer Teknolojisine Onay!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha