Borsa Yorumları

Bu Yazılım Hissesi 25% Yükselebilir!

November 8, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Bu Yazılım Hissesi 25% Yükselebilir!

 Wolfe Research, bu yıl 38% değer kaybeden Splunk (SPLK) hissesinin önümüzdeki aylarda toparlanmasını bekliyor. 

Analist Joshua Tilton, yazılım şirketinin derecesini “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” seviyesine, hedef fiyatını ise 90 dolara yükseltti. Müşterilerine gönderdiği bir bilgilendirme yazısında, tüketici harcamalarının azaldığı ve rekabetin arttığı piyasa koşullarıyla yüzleşen şirketin hisselerinin cazip fiyatlardan işlem görmekte olduğunu belirtti. 

Ayrıca, “Şirketin tutkulu müşteri tabanının sanıldığından daha sadık olduğunu, rekabetle ilgili endişelerin biraz abartıldığını, Splunk’ın SIEM (Güvenlik Bilgisi ve Olay Yönetimi) alanında halen lider olduğunu, tüketici harcamalarının sürmesini beklediğimiz siber güvenlik sistemlerinin öncüsü olduğunu ve muhtemel fırsatların takip edilmesi gerektiğini düşünüyoruz.” dedi.

Güvenliğe yönelik tehditleri belirleme amaçlı bir araç olan Splunk, problemli makro ortamın güçlükleriyle birlikte, yeni bir CEO’nun göreve gelmiş olmasının ve bir finans yöneticisine sahip olmamasının getirdiği sorunlarla uğraşırken, son 52 hafta içindeki en yüksek fiyatından 59% oranında değer kaybetti. 

Geçen ay yazılım şirketinin artan gelirlerine dikkat çeken aktivist yatırımcı Starboard Value, “Kâr faktörünün x4,5 olacağına, ortaya koyduğumuz bu senaryoda agresif bir düşüşün meydana gelmeyeceğine ve hisselerinin, daha yüksek risk taşıdığını düşündüğümüz ve düşük oranda yükseliş kaydeden rakip hisselerin altında işlem görmekte olduğuna inanıyoruz.” dedi.

Wolfe Research tarafından belirlenen yeni fiyat hedefi, hissenin cuma günkü kapanış fiyatının 25% üzerine çıkacağına yönelik beklentiyi yansıtır nitelikte.

Bu Yazılım Hissesi 25% Yükselebilir!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC