Borsa Haberleri

Broadcom’a AB’den Uyarı Geldi

Şubat 28, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Broadcom’a AB’den Uyarı Geldi

VMware (VMW) şirketini önümüzdeki haftalarda 61 milyar dolara satın almayı planlayan Broadcom (AVGO)’un, Avrupa Birliği’nden antitröst uyarısı alması bekleniyor.

● Pazartesi günü erken saatlerde yapılan ve yetkililere dayandırılan Reuters haberine göre, Avrupa Komisyonu bir itiraz tutanağı hazırlayarak bu anlaşmaya dair endişelerini ortaya koyacak.

● Avrupa Birliği aralık ayında yaptığı açıklamada, VMware (VMW) satın alımı konusunda “kapsamlı” bir soruşturma başlatacağını duyurmuştu. Avrupa Komisyonu, bu anlaşmanın VMware (VMW) yazılımıyla çalışan bazı donanım bileşenleri için Broadcom (AVGO) lehine haksız rekabet ortamı oluşturacağı konusunda “son derece endişeli” olduklarını açıklamıştı.

● VMware/Broadcom işlemine dair kararın Avrupa Komisyonu tarafından 7 Haziran’a kadar verilmesi bekleniyor.

● Ocak ayında konuya ilişkin bir açıklama yapan Birleşik Krallık Rekabet ve Piyasalar Otoritesi, VMware (VMW) anlaşması için inceleme başlatacaklarını duyurmuştu.

● Broadcom (AVGO) mayıs ayında yaptığı bir duyuruyla, VMware (VMW) şirketini 61 milyar dolar nakit ve hisse karşılığında satın alma sürecinde olduklarını açıklamıştı.

Broadcom’a AB’den Uyarı Geldi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir. 

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti