Bültenler

Borsalar Yükselen Tahvil Faizleri ile Tekrar Düşüşe Geçti!

March 2, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Borsalar Yükselen Tahvil Faizleri ile Tekrar Düşüşe Geçti!

Çarşamba günü tekrar düşüşe geçen Nasdaq ve S&P 500, bir önceki gün yaşanan değer kaybını daha da derinleştirdi. Dow günün çoğunu kırmızı alanda geçirse de kapanış öncesinde düz hattın üzerine çıktı.

● FED’in hamleleri konusundaki endişeler, hisse senedi piyasasında bir kez daha ağırlık kazandı. Başka bir ekonomik veri turu ve FED yetkililerinden gelen şahin yorumlar bu endişeleri daha da körükledi.

● Seeking Alpha’ya konuşan analist Daniel Jones şu ifadeleri kullandı: “Zorlu bir şubat ayını geride bıraktıktan sonra S&P 500 ve Nasdaq’ın gün boyu düşmesiyle birlikte, mart ayının piyasadaki boğalar için olumlu başlayacağına dair umutlar suya düştü.

● Çoğu şirketin son çeyrek bilançolarının olumlu olmasına ve Çin’den gelen on yılın en yüksek seviyesindeki resmi imalat PMI verisi açıklamasına rağmen iki farklı FED yetkilisinin yorumları nedeniyle piyasalarda bir ürkeklik mevcut.

”Ekonomideki talebin hâlâ çok güçlü olduğuna ve dolayısıyla enflasyonu düşürebilmek adına yumuşak bir iniş ihtimalini rafa kaldıran ilave faiz artırımları yapılması gerekebileceğine dair karamsarlık sürüyor. Ancak belirsiz ekonomik koşullardan dolayı kısa vadede bir volatilite yaşanabilecek olsa da günün sonunda önemli olan şey uzun vadede potansiyel sunacak şirketlere odaklanmak.” -Daniel Jones

Borsalar Yükselen Tahvil Faizleri ile Tekrar Düşüşe Geçti!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha