Ekonomi ve Finans Haberleri

Borsa En Büyük Teknik Desteğini Kaybetti! – BofA

Eylül 29, 2022 • 1 dakika okuma süresi
Borsa En Büyük Teknik Desteğini Kaybetti! – BofA

NYSE Endeksi geçtiğimiz hafta önemli desteklerinden olan 14 bin puanın altına düştü.

BofA teknik analiz strateji uzmanı Stephen Suttmeier’ın dün kaleme aldığı notta “Ağustos ayında ABD hisse senetleri için en büyük destek olarak 14 bini işaretledik. Bu destek de geçtiğimiz hafta kırıldı.” ifadelerini bulunuyor. 

Suttmeier’e göre “Haziran başı itibarıyla yükseliş trendindeki kırılma S&P 500’de 3.400 puana kadar uzanıyor. S&P 500 cuma günkü aralıklı (gap’li) düşüşün (3.727-3.750) üzerine çıkarsa, bu aşağı yönlü yıpranma (yıpranma açığı) anlamına gelir ve bir sonraki direnç seviyesi olan 3.886-3.907 puan aralığına kadar sıçrayabilir.”

“Hem Dow Jones Sanayi Endeksi hem de Dow Jones Ulaşım Endeksi, bu sene Dow Kuramına dayanan aşağı yönlü eğilimi geçtiğimiz hafta bir kez daha teyit ederek yılbaşından bu yana gerilediği en düşük seviyelere ulaştı.” dedi.

Borsa En Büyük Teknik Desteğini Kaybetti! - BofA

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti