Borsa Yorumları

BoFA’nın Beğendiği Hisseler!

December 12, 2022 • 5 dakika okuma süresi
BoFA’nın Beğendiği Hisseler!

Bank of America analistleri bu hafta, 2023 arefesinde her yatırımcının alması gereken beş hisse senedini belirledi. Kurumdan yapılan açıklamada, bu şirketlerin güçlü bir ivmeye sahip olduklarını ve özellikle makro koşulların kötüleşmesi halinde koruma sağladıklarını kanıtlayabileceği vurgulandı. 

Bank of America yapmış olduğu araştırmada, yükselme potansiyeli büyük olan hisseleri dikkate aldı. Kroger (KR), Solo Brands (DTC), Netflix (NFLX), KKR (KKR) ve Insmed (INSM) bu hisseler arasında. 

Netflix (NFLX)

Netflix (NFLX) hisseleri bu yıl 46,8% düşmesine rağmen analist Jessica Reif Ehrlich dijital içerik devini destekliyor. 

Bank of America geçtiğimiz günlerde verdiği “AL” notuyla Netflix hisselerini takip etmeyi sürdürdü ve şirketin geleceğe dair doğru bir stratejiye sahip olduğuna dair güvenini yineledi. 

Analist, “Abone gelirlerindeki artış ivmesi yavaşlamış olmasına rağmen; inanıyoruz ki, değer odaklı bir reklam kuşağı ve ortak parola kullanan kişilerin büyük ölçüde ana abonelere dönüştürülmesi şeklindeki gelir kaynağı oluşturma çabaları, şirketi işletme/finans açısından yukarıya taşıma potansiyeline sahip” ifadelerini kullandı. 

Reif Ehrlich Netflix’in “envanter bolluğu, rekabet ve yumuşamakta olan makro zemin” gibi bir dizi kısa vadeli sorun ile karşı karşıya olduğunu da kabul etti. Ancak analist bunlara rağmen hissenin mevcut seviyesiyle göz ardı edilemeyecek bir cazibesi olduğunu aktardı. 

Analist, “Olumlu durum senaryosunun gerçekleşme ihtimalinin, hissenin değer kaybedebileceği/büyüme ivmesinin azalacağı olumsuz senaryoya göre iki kat daha fazla olduğunu düşünüyoruz ve NFLX’in risk-ödül oranının çok cazip olduğu görüşündeyiz” diye ekledi.

Kroger (KR)

Kroger (KR) hisseleri bu yıl yaklaşık 2,6% değer kazandı. Ancak analist Robert Ohmes’e göre hissenin yukarı yönlü yolu hâlâ çok uzun. Analist toptancının 2023 arefesinde iyi bir konuma sahip olduğunu ve “satış rakamları ile hisse başına gelir rakamlarındaki yüksek enflasyon kaynaklı artışın” 2023’ün mali dördüncü çeyreğiyle 2024 mali yılında da devam etmesinin beklendiğini söyledi. 

Kurumdan yapılan açıklamada, “Geniş tabanlı enflasyonun tüketicileri giderek daha çok çeşit ve kalite-ucuzluk sunan toptancılara yönlendireceğini tahmin ediyoruz. Ayrıca KR’nin ödül/sadakat programının, mağazalarındaki trafiğin yanı sıra hem toplam hem de sadık müşteri miktarını artırmaya devam edeceğini düşünüyoruz” denildi. 

Kroger bu ayın başlarında çok güçlü bir üçüncü çeyrek bilançosu açıklamıştı. Şirket hem toplam gelir hem de kâr-zarar hanelerinde beklentileri aşmış ve gelecek dönem tahminlerini yukarıya çekmişti.

KKR & Co. (KKR)

Özel sermaye yatırım şirketinin notu geçtiğimiz günlerde analist Craig Siegenthaler tarafından “AL” seviyesine yükseltildi. 

Analist yazısında, “Kâr, büyüme, değerleme ve duyarlılık açısından orantısız bir yükseliş” ifadelerini kullandı. Kurumdan yapılan açıklamada, KKR gibi alternatif varlık hisseleri hakkında daha olumlu bir bakışa dönülmesinin sebepleri sıralandı. 

Birden fazla dikeyde güçlü ölçeklendirme olanakları, geniş ölçüde güçlü yatırım performansı, ürün yeniliğinde temel yetkinliğe sahip olması ve sınıfının en iyisi olan APAC’ın özel bayiliğine sahip olması nedeniyle KKR’nin faaliyet alanları artık oldukça çeşitli” ifadeleri kullanıldı. 

Bu arada hisse bu yıl 35% değer kaybederek cazip bir alım seviyesine gerilemiş oldu. 

Siegenthaler, duyarlılık olumsuz kaldığı sürece bu hissenin alınması yönünde tavsiyelerde bulundu. Analist ayrıca 2023 ve 2024’te gerçekleşecek bir ivme artışıyla büyümenin uzun süre devam edeceği görüşünde.

Insmed (INSM)

Analistlere göre  yeteri kadar değerlendirilmemiş hazır projeleriyle Insmed yeni bir soluk gibi. Insmed (INSM)’in geleceğe dönük farklı projeleri ve güçlü temelleri ikna edici bir risk/ödül oranı vadediyor. Ayrıca analistler Arikayce ilacının olumlu yönlerini öne çıkaran gelişmeler geldikçe riskin çoğunlukla ortadan kalkacağını düşünüyor. 

Solo Brands (DTC)

Analistlere göre yeni ürünler ve yeni ortaklıklar dördüncü çeyrekte olumlu gelişmelere yol açabilir. BoFA analistleri “Görüşümüze göre artan ürünler ve ortaklıklar ılımlı dördüncü çeyrek tahminlerini yukarıya taşıma potansiyeline sahip. Geniş ve büyümekte olan erişilebilir pazara giriş açısından uzun vadeli önemli bir fırsat görüyoruz. … Eşsiz platform stratejisinin hızla büyüyen Leisure markalarının önünü açacağına inanıyoruz ve Solo Brands (DTC) hisseleri için “AL” notu veriyoruz.” ifadelerini kullandı.

BoFA’nın Beğendiği Hisseler!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC