Borsa Yorumları

BofA’nın “AL” Dediği Ucuz ve Yükselişteki Hisseler

May 20, 2024 • 4 dakika okuma süresi
BofA’nın “AL” Dediği Ucuz ve Yükselişteki Hisseler

Borsalar, faiz indirimi umutları ve Wall Street beklentilerini aşan güçlü bilanço sezonundan aldığı destekle rekor tazelerken bile, Bank of America bazı ucuz hisselerin hâlâ kazançlarını artırabileceğini düşünüyor. 

Bu isimler arasında hâlihazırda güçlü ralliler sergileyen teknoloji isimlerinden son dönemde hareketlenen tüketici ürünlerine kadar bir dizi sektörden çeşitli isimler yer alıyor. 

Dilersen lafı hiç uzatmadan BofA’nın “AL” notuyla değerlendirdiği isimleri yakından inceleyelim:

💰 Raymond James Financial (RJF)

Analist Mark McLaughlin, finansal hizmetler şirketinin nisan sonundaki üç aylık bilançosunun ardından Raymond James’in yeterince takdir edilmeyen nitelikleri bulunduğuna inanıyor.

Analist, Raymond James’in varlık yönetimi, sermaye piyasaları ve aracılık hizmetleri dahil olmak üzere her iş kolunda yükselişte olduğunu söylüyor:

RJF, platformunu varlık yönetimi segmenti etrafında inşa eden, yüksek büyüme oranına sahip, iyi çeşitlendirilmiş bir iş modeli yürütüyor.” diyen McLaughlin ayrıca, Raymond James’in istikrarlı bir organik büyüme akışı ve “ucuz bir değerleme” sunduğuna inanıyor.

Analist, bu yıl şimdiye kadar 13% yükselen şirket hisselerinin daha fazla hareket alanı olduğunu ve Raymond James’in mevcut yüksek faiz ortamından faydalanabilecek bir yerde olduğunu da sözlerine ekledi.

McLaughlin, “RJF’nin daha yüksek faiz oranlarından ve çeşitlendirilmiş modeli göz önüne alındığında daha yüksek beta seviyeleri ve daha az belirsizlik dahil olmak üzere piyasalardaki bir geri dönüşten faydalanmak için iyi bir konumda olduğuna inanıyoruz.” yorumunu yapıyor. 

🥤 Monster Beverage (MNST) 

Monster Beverage bu yıl şimdiye kadar 6% değer kaybetmiş olsa da analist Peter Galbo’ya göre yatırımcılar bu düşüşü değerlendirmeli.

Enerji içeceği üreticisinin mayıs ayı başında açıkladığı ve konsensüs tahminlerinin biraz altında kalan ilk çeyrek sonuçları, Galbo’nun hisseyi “AL” olarak değerlendirmesini engellemiyor.

Galbo, verilerin büyüme oranlarının yükseliş eğiliminde olduğunu gösterdiğini söylüyor ve şirketin ayrıca 3 milyar dolara kadar adi hissesini geri satın almak için bir ihale teklifine başlayacağını duyurduğunu belirtiyor. Bu da analiste göre yönetimin hisselerin değerinin düşük olduğunu düşündüğüne işaret ediyor.

Galbo, “Bizce MNST, rakiplerine kıyasla daha üstün bir büyüme sunuyor ve hızlanan üst gelir ve marj büyümesi görmesi gerekiyor.” diye ekledi.

Sermaye getirileri de istikrar belirtileri gösteriyor ve Galbo, Monster’ın fiyatlandırma gücü de dahil olmak üzere çekebileceği başka kaldıraçlar olduğunu söylüyor. BofA, Monster’ın önümüzdeki aylarda fiyatları artırmasını bekliyor:

Buna ek olarak, MNST önümüzdeki birkaç yıl içinde hisse geri alımlarına yönlenmesini beklediğimiz güçlü serbest nakit akışı ile güçlü bilançosunu koruyor.

💾 Nvidia (NVDA)

Teknolojideki son rallilerin ardından Wall Street’in bir kısmı bu sektördeki isimlerin fazla değerlendiğini düşünerek temkinli davransa da BofA çip devi Nvidia’dan hâlâ oldukça umutlu.

Şirketin bu çarşamba günü açıklayacağı bilançosu öncesinde NVDA’nın “AL” notunu koruyan BofA’ya göre şirketin değerlemesi oldukça cazip görünmeye devam ediyor. 

BofA analistleri, “Bizce NVDA hissesinin ileri fiyat/kazanç oranı, mevcut konsensüse göre daha yükseliş eğilimli yatırımcı beklentilerine kıyasla daha düşük.” diyor. 

Topgolf Callaway Brands (MODG)

Analist Alexander Perry, golf şirketinin arkasında durmaya devam ediyor. Topgolf Callaway bu ayın başlarında karışık bir ilk çeyrek sonucu açıkladı ancak Perry, hissenin yukarı yönde ilerlemeyi sürdürdüğüne inanıyor. 

Analist, önümüzdeki aylarda bir dizi “yeni girişimin Topgolf zincir mağaza satışlarında bir ivme yaratması gerektiğini” söylüyor. Perry, Topgolf’un çeşitli işletmeleri arasındaki “sinerji potansiyelini ortaya çıkarmaya başladığını” da sözlerine ekledi:

MODG hisselerini, golfe katılımdaki artış, golf toplarında artan pazar payı ve Topgolf’taki güçlü birim büyümesi göz önüne alındığında, hisselerin değerinin altında olduğuna inandığımız için ‘AL’ olarak değerlendiriyoruz.

Şirket hissesi, bu yıl şimdiye kadar 5%’in üzerinde artış gösterdi.

BofA’nın “AL” Dediği Ucuz ve Yükselişteki Hisseler

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC