Borsa Yorumları

BofA’dan Güçlü Bilanço Sezonu Hisseleri

Temmuz 12, 2023 • 2 dakika okuma süresi
BofA’dan Güçlü Bilanço Sezonu Hisseleri

Yeni bilanço sezonu için ortam biraz kasvetli görünüyor olabilir ancak Bank of America hala yukarı yönlü sürprizler yapabilecek bazı şirketler olduğunu düşünüyor.

Analistler, ortalama olarak S&P 500 bilançolarının ikinci çeyrekte bir önceki yılın aynı dönemine göre 7,2% düşmesini bekliyor. Bu durumda, bilançoların 31,6% düştüğü 2020’nin ikinci çeyreğinden bu yana yıldan yıla en büyük kâr düşüşü yaşanabilir. 

Bilanço sezonu, aralarında JPMorgan Chase (JPM), Wells Fargo (WFC) ve Citigroup (C) gibi bankacılık devlerinin yanı sıra Delta Air Lines (DAL) ve PepsiCo (PEP) gibi şirketlerle bu hafta başlıyor. 

Bu kapsamda BofA analistleri, bankanın bilanço tahminlerinin Wall Street konsensüsünün üzerinde olan, bir önceki bilanço sezonunda hisse başına kâr ve gelirlerini artıran ve BofA analistlerinden “AL” notuna sahip toplam 12 hisse belirlemiş. Aşağıda, bu hisselerin beşini inceleyebilirsin:

  • Meta Platforms (META)
  • SolarEdge Technologies (SEDG)
  • D.R. Horton (DHI)
  • United Rentals (URI)
  • Corning (GLW)

📱 Bu yıl tabiri caizse uçuşa geçen Meta Platforms, 2023’te maliyetleri düşürdü ve yapay zekâ coşkusuyla ciddi bir ivme yakaladı. 2023 yılında hisse iki kat artarak 144% ralli yaptı.

Son zamanlarda Meta’daki yükselişi ise Twitter’a rakip uygulaması Threads destekledi. Threads, geçen hafta piyasaya sürülmesinden bu yana 100 milyondan fazla kullanıcı kazandı. Meta, 26 Temmuz’da ikinci çeyrek rakamlarını açıklayacak. 

☀️ SolarEdge da listeye giriş yaptı. Güneş enerjisi hissesi, 2023’te şimdiye kadar 6%’dan fazla değer kaybetti ancak BofA’nın 396 dolarlık hedef fiyatı, önümüzdeki 12 ay içinde SEDG’in yaklaşık 50% yükselebileceğini ima ediyor.

Analist Julien Dumoulin-Smith, haziran sonunda yazdığı bir yazıda, “Yatırımcıların coğrafi bölgelerdeki bileşenlerin görünümüne ilişkin endişeleri devam ettiği için SEDG hisseleri zayıfladı. Bu endişelerin yersiz olduğunu düşünüyoruz ve yılın ikinci yarısında faaliyet kaldıracının artması ve daha fazla ve depolama dağıtımının etkisiyle şirketin FAVÖK’ün (faiz, amortisman ve vergi öncesi kâr) artacağına inanıyoruz.” yorumunu yapıyor. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC