Borsa Haberleri

BofA Tavsiyesi: Warner Bros. Discovery

December 8, 2022 • 2 dakika okuma süresi
BofA Tavsiyesi: Warner Bros. Discovery

Şirketin nisan ayında AT&T’nin WarnerMedia’sı ile Discovery’nin birleşmesinden bu yana çok sayıda operasyonel ve stratejik değişiklik yaptığını ifade eden analist Jessica Reif Ehrlich, WBD’nin, 2023 hedefi olan 2 milyar doları aşan sinerji artışını, 3,5 milyar doları aşan daha uzun vadeli bir hedefle gerçekleştirebileceğini tahmin ediyor.

● Reif Ehrlich, “Görüşümüze göre, hemen hemen her dalda uzanabileceğiniz mesafede çok fazla meyve var. Tüketicilere daha iyi bir ürün sunarak daha verimli (yapı ve maliyetler) olabilir ve daha fazla gelir (reklam ve abonelik ücretleri) elde edebilirsiniz.” ifadelerini kullandı.

Eğer yazılarımızı mobil uygulamamızdan okuyorsan, ilgili tüm hisselere aşağıdaki şirket logolarından ulaşabilirsin.

● “Hissenin sektör altı performans göstermesinin, bir başka deyişle WBD hisselerinin nisan ayından bu yana yarı yarıya değer kaybetmesinin en önemli nedeni, yüksek kaldıraçtır ve kaldıracı azaltmak için atılabilecek varlıkların sayısı yetersiz kalıyor.” diyen Reif Ehrlich, ‘çoklu kablo ağları, kitaplıklar, emlak, oyunlar’ dâhil olmak üzere yeterince kullanılmayan ve stratejik olmayan varlıklara işaret etti.

● Risk/ödül oranının uzun vadede cazip göründüğünü düşünen analist, 21 dolarlık bir fiyat hedefi koyduğu şirket için “AL” notunu yineledi. Belirlenen fiyat hedefine bakıldığında hissenin 96% değer kazanması öngörülüyor.

BofA Tavsiyesi: Warner Bros. Discovery

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha