Bültenler

BlackRock’un Kazançları Wall Street’in Beklentilerini Aştı

BlackRock’un Kazançları Wall Street’in Beklentilerini Aştı
Google News Icon Takip Et

“Dünyanın sahibi” olarak da adlandırılan, dünyanın en büyük varlık yönetim şirketi BlackRock (BLK), analistleri şaşırttı. Şirket hisse başına kâr ile ilk çeyreği güçlü kapattı.

1988’de faaliyete geçen şirket, risk yönetimi ve kurumsal varlık alanlarında hizmet veriyor. BlackRock, 2020 sonu itibarıyla dünyanın en büyük varlık yönetim şirketi hâline geldi.  

Şirketin geliri 2022’de 7% artarak 4,7 milyar dolara ulaştı. Ayrıca geçen yıla göre hisseden elde edilen kazanç 7,77 dolardan 9,35’a dolara yükseldi. 

FactSet’e (FDS) göre; analistler ortalama 4,7 milyar gelir ve 8,70 dolar kazanç bekliyordu. 

BlackRock’ın yönetimi altındaki varlıklar geçtiğimiz yıla göre 6% artarak 9,6 trilyon dolara yükselirken, toplam net girişlerin de 172 milyardan 86 milyara düştüğünü açıkladı. 

Şirket, bu durumun nakit yönetimi çıkışlarından kaynaklandığını belirtti.

BlackRock CEO’su Larry Fink, “Müşterilerin ETF’leri, sermayeyi verimli bir şekilde tahsis etmek, likiditeye erişmek ve riski yönetmek için giderek daha fazla kullandığını” söyledi.

BlackRock, piyasa öncesi işlemlerde de 0,2%’lik bir artış göstererek hisse başına 718 dolara yükseldi.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı