Borsa Haberleri

Bitcoin’e Yeni Hedef: 1 Milyon Dolar!

Kasım 25, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Bitcoin’e Yeni Hedef: 1 Milyon Dolar!

Deneyimli kripto para yatırımcısı Cathie Wood, Bitcoin’in (BTC-USD) 2030 yılına kadar 1 milyon dolar olacağına dair öngörüsünde ısrarcı. Şayet Wood’un tahminleri doğru çıkarsa, Bitcoin’in önümüzdeki sekiz yıl içinde yaklaşık 6.000%’lik bir ralli yapması gerekecek.

● Wood, Bloomberg’e verdiği bir TV röportajında, FTX ve diğer kripto para kuruluşlarının son dönemdeki çöküşlerinin, dijital para biriminin “alt yapısını ve tezini test etmeye” imkan vererek Bitcoin’e destek olduğunu ifade etti.

● Wood ayrıca, kripto para tablosu hakkındaki söylemler arasında Bitcoin’in “son derece masum” göründüğünün de altını çizdi.

● Wood bu hafta FTX’in iflasının hemen ardından popüler bir isim olan Grayscale Bitcoin Investment Trust’tan 175 binin üzerinde hisse satın aldı.

● Bitcoin’in son zamanlarındaki düşüşlerinden en çok etkilenen şirketler ise yine Bitcoin madenciliği ile uğraşan şirketler oldu. Bitcoin’in olası bir yükselişinde ise yine en çok etkilenen şirketler de bunlar olabilir. Bu şirketlerin hisseleri arasında ise RIOT, SDIG, HUT, BITF, HIVE ve MSTR gibi isimler bulunuyor.

Bitcoin'e Yeni Hedef: 1 Milyon Dolar!

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti