Birlikte 2 Yıl

April 4, 2023 • 4 dakika okuma süresi
Birlikte 2 Yıl

4 Nisan 2021… Hatırlar mısın? Seninle olan yolculuğumuz tam 2 sene önce, bu tarihte başladı. Biz ne ara 2 sene oldu inan anlamadık. Çünkü bu süre zarfında seninle birlikte o kadar çok şey yaptık ve başardık ki. Gel, bugün hepsini tekrar bi’ hatırlayalım.

Birlikte Yatırım Yaptık, Birlikte Yatırım Aldık

Yatırım konusunda oyunun kurallarını değiştirdik ve dünyaca ünlü yatırımcıların da dikkatini çekerek 2 yılda toplam 12 milyon dolar yatırım aldık.

Peki, aldığımız bu yatırımlarla ne yaptık? Türkiye’nin en kapsamlı yatırım uygulaması olma hedefimiz doğrultusunda gerekli altyapıyı kurmak ve yeni iş modelleri geliştirmek amacıyla kullandık. Bunu da seninle birlikte başardık Midaslı, çok teşekkür ederiz. 

Büyük Kolaylık

Yine aynı platform içerisinde yatırımcıların kolaylıkla dolar al/sat işlemi gerçekleştirebilmesi harika olmaz mıydı? 

Öyle de oldu. Dolar al/sat özelliğiyle yatırımcılarımız, ABD borsalarına kolayca yatırım yapabilmek için avantajlı kur oranlarıyla diledikleri gibi dolar al/sat işlemlerini gerçekleştirebildi.

Hoş Geldin “BIST”

Kullanıcılarımız Amerikan borsalarına yatırım yapmaya başladığı andan beri hep soruyordu: “Borsa İstanbul’da da yatırım yapabilecek miyiz?” 

Geri bildirimlerinle birlikte gerekli geliştirmeleri ve testleri tamamladıktan sonra Midas yatırım hesabı ile ABD borsaları ve Borsa İstanbul’a tek platform üzerinden yatırım yapma dönemi de başladı! 

New York’tan Selamlar

Daha öncesinde 500 bin kullanıcıyı aşarak çok iyi bir yılı geride bıraktığımızı söylemiştik. Dünyanın en büyük teknoloji borsası Nasdaq, finans dünyasının kalbi New York’ta bulunan Times Meydanı’ndaki dev ekranda “Nasdaq, en hızlı büyüyen Türk yatırım uygulaması Midas’ın yalnızca 12 ayda 500 bin kullanıcıya ulaşmasını kutlar!” ifadesiyle Midas’ı tebrik etti. Bu gurura seninle birlikte imza attık sevgili Midaslı.

Karanlık Tarafa Hoş Geldin

Yatırımlarını takip ederken telefon ışığının gözlerini yormasına gönlümüz razı olmadı. Bu yüzden senin için yepyeni bir geliştirme yaptık. Midas uygulamasını dilersen “Koyu Tema” ile siyah arka planda, dilersen “Açık Tema” ile beyaz arka planda kullanabilirsin; seçim senin!

Altın Gibi Bir Yatırım

ABD borsaları ve Borsa İstanbul’da yatırım imkanının yanında altın gibi bir yatırım enstrümanının kullanımını da sana getirdik. Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü’nün bir ürünü olan “Altın Sertifikası” artık Midas’ta! 

Her Şeyden Önce Bilgiye Yatırım

Tüm bunları yaparken finansal okuryazarlığa destek vermeyi de unutmadık. Sitemizdeki “Midas’ın Kulakları” blogumuzda her gün piyasalarla ilgili bilmen gereken güncel haberleri senin için derledik. Yatırım dünyasına dair bilmen gereken her şeyin yer aldığı “Akademi” yazılarımız ve videolarımızla birlikte yatırım ve ekonomi dünyasını herkes için daha anlaşılır bir hale getirdik. 

Ayrıca “Midas+” kanalımız YouTube’da yayın hayatına başladı. “Midas Podcast” kanalımızda da birçok yeni programa imza attık. Aralarında Tuncay Turşucu, Perihan Tantuğ, Selçuk Gönençler gibi uzman isimlerin de yer aldığı birçok video ve podcast yayını yaptık, yapmaya da devam ediyoruz. 

Bu arada podcast demişken… 2023 Power Podcast Ödülleri’nde Midas Podcast; “En Güçlü İş Dünyası ve Girişimcilik Podcast’i” ve “En Güçlü Markalı Podcast” kategorilerinde ödüle layık görüldü. 

Uzun lafın kısası 2 yılda seninle birlikte çok şey başardık.

Bu sevgiye layık olmak için daha da çok çalışacağız.

Birlikte nice yıllara!

Birlikte 2 Yıl

“Yatırım hizmet ve faaliyetleri, Midas Menkul Değerler A.Ş. tarafından Midas mobil uygulaması aracılığıyla sunulmaktadır. Döviz alım-satım işlemleri, Midas Menkul Değerler A.Ş. tarafından yatırım hizmetleri ve faaliyetleri ile sınırlı olmak üzere sunulmaktadır. Hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil Midas uygulamasına ilişkin görseller gerçek uygulama görüntüleri olmayıp yatırım tavsiyesi değildir.”