Borsa Yorumları

Biogen, Alzheimer İlacıyla Sektördeki Kartları Yeniden Dağıtabilir!

Ekim 14, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Biogen, Alzheimer İlacıyla Sektördeki Kartları Yeniden Dağıtabilir!

Finansal hizmetler şirketi Stifel’e göre Biogen (BIIB), alzheimer tedavisi için geliştirdiği yeni ilacıyla güçlü kazançlar elde edebilir. 

Analist Paul Matteis, rakipleri Eli Lilly (LLY) ve Roche’den gelecek alzheimer tedavisi verilerinin ardından Biogen’in ürünü “lecanemab” için klinik sonuçların beklenenden daha rekabetçi olabileceğini söyledi. Bu doğrultuda analist,  biyoteknoloji şirketinin hisselerindeki “TUT” notunu “AL” olarak yükseltti. 

Matteis, “Roche’nin “gantenerumab” isimli alzheimer ilacına dair verilerin yakın zamanda Biogen’in gerisinde kalacağını düşünüyoruz. Ayrıca Biogen’in ilacı, Eli Lilly’nin “donanemab” adlı ilacı alzheimerın yan etkilerini azaltmada daha başarılı olsa dahi anlamlı bir ticari role sahip.” dedi.

Biogen Hisseleri Bu Yıl 5,7% Yükseldi! 

Bu yıl Biogen (BIIB) hisseleri, yatırımcıların savunmacı nitelikleriyle sağlık şirketlerine yönelmesiyle 5,7% artışla iyi bir performans gösterdi. Yine de analist Paul Matteis, şirketin gelecekteki CEO’su hakkındaki belirsizlikler gibi biyoteknoloji şirketindeki zorluklardan dolayı endişe duyuyor. 

Analist, asıl zorluğun hissenin ilerleyen dönemlerdeki gidişatını belirleyecek adımların olduğunu belirtti. Ayrıca Matteis, “Biogen’in alzheimer ilacının klinik denemesi olan CLARITY-AD için en iyi senaryo olarak görülen durumda dahi beklediğimizden daha fazla şüphecilik var. Bu, biyoteknoloji firmasının risk ve ödül oranının yüksek olduğunu gösteriyor.” dedi. 

Öte yandan analist, şirketin hisselerindeki fiyat hedefini 223 dolardan 299 dolara yükseltti. Yeni fiyat hedefi, hissenin perşembe günü gerçekleşen 253,67 dolarlık kapanış fiyatının 11% üzerinde. 

Biogen, Alzheimer İlacıyla Sektördeki Kartları Yeniden Dağıtabilir!

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti