Borsa Haberleri

Berkshire Hathaway 4. Çeyrek Bilançosu: Faaliyet Kârında Düşüş

February 27, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Berkshire Hathaway 4. Çeyrek Bilançosu: Faaliyet Kârında Düşüş

Berkshire Hathaway (BRK.A)’in 4. çeyrek faaliyet kazancı, bünyesindeki “diğer” iş kollarının ABD dışı borçlanmalara ilişkin kambiyo zararları da dâhil olmak üzere 1,45 milyar dolar seviyesindeki kayıp nedeniyle bir yıl öncesine kıyasla geriledi.

Demiryolu ve sigorta iş kollarından elde ettiği kazançlar da düştü.

● Üçüncü çeyrekte 1,05 milyar dolarlık hisse geri alımı yapan şirket, 2022’nin son çeyreğinde yaklaşık 2,6 milyar dolarlık adi hisse senedini geri aldı. Böylece yıl bazında geri alınan hisse değeri 7,9 milyar dolara ulaştı.

● 6,71 milyar dolar seviyesindeki 4. çeyrek kazancı bir önceki çeyrekte 7,76 milyar dolar seviyesinde gerçekleşmişti. Bir yıl önce aynı dönemde ise 7,29 milyar dolardan söz ediyorduk.

Berkshire Hathaway 4. Çeyrek Bilançosu: Faaliyet Kârında Düşüş

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha