Borsa Yorumları

Barclays’ın Seçtiği Ucuz ve Kaliteli 10 Hisse

Barclays’ın Seçtiği Ucuz ve Kaliteli 10 Hisse
Google News Icon Takip Et

Barclays, bu yıl artan ekonomik çöküş riskine karşı iyi bir pozisyon almak isteyenlere tüyolar verdi. Borsalardaki büyüyen belirsizliği göz önünde bulunduran Barclays, düşük fiyatla işlem gören kaliteli hisselerden oluşan bir sepet tavsiye etti.

Bu isimlerden birkaçına göz atalım: 

Sağlık hizmetleri devi Johnson & Johnson (JNJ)’ı listede görüyoruz. 2023’te 13% değer kaybeden hisse, S&P 500 şirketleri arasında son 60 yıldır yıllık temettülerini istikrarlı bir şekilde artırmış 8 isimden biri.

Barclays, fiyatı ucuz kaliteli bir hisse olan Merck (MRK)’i de öne çıkarıyor. İlaç şirketi, FED’in son faiz artırım döngüsünün başlamasından bu yana Dow endeksinde en fazla değer kazananlardan biri oldu. Hisse bu yıl 3%’ten fazla değer kaybetti. FactSet verilerine göre, Merck (MRK) hisselerini takip eden 10 analistten yaklaşık 7’si hisseyi “AL” notuyla tavsiye ediyor veya “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notu veriyor. Yaklaşık 13%’lük bir yükselme potansiyeli öngörülüyor.

Muhtemel sert iniş senaryosuna karşı güvenli liman olarak, sanayi sektöründen United Postal Service (UPS) ve 3M (MMM) seçildi. UPS hisseleri 2023’te 7%’den fazla değer kazanan UPS hisseleri, S&P 500 şirketleri arasında temettü artışıyla öne çıkıyor. Diğer yandan 3M, bu yıl 15%’ten fazla değer kaybetti. FactSet verilerine göre analistler, cari fiyatına göre 14%’lük bir yükselme potansiyeli öngörüyor.

Microsoft (MSFT) ve Accenture (ACN)’un da aralarında bulunduğu çeşitli teknoloji hisselerini de listede görüyoruz. Microsoft (MSFT) hisseleri 2023’te 15% değer kazandı. FactSet verilerine göre, takip eden analistlerin 10’da 8’inden fazlası hisseyi “AL” notuyla tavsiye ediyor. Teknoloji devinin hisseleri, yapay zeka alanında kaydedilen son gelişmelerden olumlu yönde etkilendi.

İş gücünün yaklaşık 2,5%’ini yani 19 bin çalışanını işten çıkaracağını duyuran Accenture (ACN), geçen haftaki işlemlerde en iyi performans gösterenlerden biri oldu. FactSet verilerine göre, hisseler 2023’te 2%’den fazla değer kazandı ve analistler hissenin 13%’ten fazla yükselme potansiyeli olduğunu öngörüyor.

Texas Instruments (TXN) ve Charles Schwab (SCHW)’ın ilk 2 sırayı paylaştığı listedeki diğer isimler şunlar: Cisco Systems (CSCO), Mastercard (MA), Visa (V).

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC