Borsa Haberleri

Barclays, ZIM’in Notunu Sert Düşürdü

February 14, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Barclays, ZIM’in Notunu Sert Düşürdü

Barclays’in “EŞİT PORTFÖY AĞIRLIĞI” olan notunu “DÜŞÜK PORTFÖY AĞIRLIĞI” seviyesine düşürdüğü Zim Integrated Shipping Services (ZIM) pazartesi günkü işlemlerde 7% değer kaybetti.

● 2023-24 döneminde nakliye alanında küresel bir gerileme öngören Barclays, hisse için 12 aylık ortalamada 15 dolar seviyesinde bir fiyat hedefi belirledi. Önceki tahmini ise 26,50 dolar seviyesindeydi.

● Analist Alexia Dogani, konteynır nakliye sektörünün 2023-24’te “önemli bir fazlalık” dönemine girdiğini vurgulayarak, arz 2019’a kıyasla -3% seviyesinde kalsa da kapasitenin yıl bazında 10% büyüyeceğini tahmin ediyor.

● Kapasitenin uzun süreli kiralamalara ayrıldığı göz önüne alındığında Zim (ZIM)’in artık aynı “esneklikte” olmadığını ifade eden Dogani, bu durumun şirketin yakın vadede maliyetlerini yeniden gözden geçirme veya azaltma kabiliyetini sınırladığını belirtti.

Barclays, ZIM’in Notunu Sert Düşürdü

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha