Borsa Haberleri

Atlantic Equities, FedEx’te Fırsatların Artacağını Düşünüyor

June 6, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Atlantic Equities, FedEx’te Fırsatların Artacağını Düşünüyor

Atlantic Equities’e göre, FedEx (FDX) rakibi United Parcel Service (UPS) olan değerleme açığını kapatıyor ve bu durum yatırımcılar için değerli fırsatlar sunmaya başladı.

FedEx’i izlemeye başlayan Atlantic Equities, FedEx’e “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notu veriyor ve 12 aylık ortalama hedef fiyatını 265 dolar olarak belirliyor. Bu da hissenin dünkü kapanışa göre 20% artabileceği anlamına geliyor. 

Atlantic Equities analisti Oliver Holmes, “Maliyet azaltma programı, daha esnek kârlılık büyütme hamleleri ve entegre ağıyla FedEx’in rakibi UPS ile arasındaki değerleme ve kârlılık farkını azaltacağına inanıyoruz.” yorumunu yapıyor. 

Holmes, UPS ve FedEx’in “finansal görünüm ve daha geniş makroekonomik zorlukları dengeleme konusundaki mevcut becerileri açısından farklılık gösterdiğini” ekliyor ve “UPS’e yüksek değer biçmemize rağmen, COVID sırasında aşırı kazanç sağladığına inanıyoruz ve finansal performansının ortalamada tersine dönmesini bekliyoruz.” diyor. 

Atlantic Equities, FedEx’te Fırsatların Artacağını Düşünüyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC