Borsa Haberleri

Ark Invest CEO’su Cathie Wood: Tesla Hisseleri 4 Kart Artacak

Nisan 19, 2022 • 2 dakika okuma zamanı
Ark Invest CEO’su Cathie Wood: Tesla Hisseleri 4 Kart Artacak

Geçen haftaki bir blog yazısında, inovasyon ve yatırım şirketi Ark Invest’in kurucusu Cathie Wood, Tesla’nın (TSLA) hisse senetlerinin dört kat artacağını söyledi.

Ünlü yatırımcı, şirketin hisselerinin 2026 yılına kadar 4.000 dolara ulaşabileceğine inandığını ve bunun mevcut seviyenin 3500% katını temsil ettiğini belirtti.

Wood’a göre, Tesla’nın hissesi, şirketin otomatik sürüşlü bir taksi ağı geliştirme potansiyeli nedeniyle daha fazla yükselmek için mümkün olan en iyi konumda olabilir. Bu hizmetlerin araç paylaşım şirketi Uber’e (UBER) rakip olması bekleniyor. 

Uzmanlara göre, Tesla’nın otomatik sürüşlü taksi ağı, 2026 yılına kadar yıllık yaklaşık 500 milyar dolar gelir elde edebilir. 

Wood ayrıca otonom yolculuk hizmetlerine olan talebin daha yüksek fiyat noktalarında artacağını da belirtiyor.

Tesla şu anda otomatik sürüşlü bir taksi ağı geliştirmek için çalışıyor olsa da, şirketin tam otonom sürüş aracını ne zaman piyasaya süreceği henüz belli değil.

Wood’a göre Tesla, 2024’te sürücüsüz taksi hizmetini başlatabilir. Şirketin yapay zeka ve otonom araçlar geliştirmedeki ilerlemesinin, teknolojinin gelişimini önemli ölçüde hızlandırabileceği tahmin ediliyor.

Cover uyarlama Site2 18

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti