Borsa Yorumları

Aralık Rallisinin Ardından İşler Çirkinleşebilir – Dan Niles

Aralık 6, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Aralık Rallisinin Ardından İşler Çirkinleşebilir – Dan Niles

Satori Fund’un kurucusu Dan Niles pazartesi günü yaptığı açıklamada, yüksek faiz oranlarının ve azalan talebin etkisiyle hisse senetlerinin değer kaybetmesi nedeniyle borsa koşullarının 2023 başlarında yeniden “çirkinleşebileceğini” ifade etti.

● CNBC’ye konuşan Niles, Çin’in son dönemdeki COVID önlemlerinin getirdiği toplumsal huzursuzluğu gidermeye başlaması ve yatırımcıların “fırsatı kaçırma korkusu” ile satın alımlar yapmasıyla birlikte, Noel’e kadar bir “son nefes” rallisi olacağını öngördü.

Eğer yazılarımızı mobil uygulamamızdan okuyorsan, ilgili tüm hisselere aşağıdaki şirket logolarından ulaşabilirsin.

● Ancak tatil bittikten sonra şirketlerin bir sonraki duyuru dönemi öncesinde olumsuz yönde sürpriz açıklamalar yapmasını ve bunun da yeni satış baskısını harekete geçirmesini bekliyor.

● “Bu ayı piyasası rallisinin sona ermesinin ardından 2023’e girdiğimizde düşük değerleri yeniden test edeceğimiz veya diplerde kalacağımız yönündeki öngörümüz devam ediyor.” ifadelerini kullandı.

● Belirli hisselere odaklanan Niles; Amazon (AMZN), Google (GOOG), Zoom Communication (ZM) ve Microsoft (MSFT) gibi kurumsal yazılım şirketlerinin 2023 başlarında zor zamanlardan geçeceğini belirtti.

Aralık Rallisinin Ardından İşler Çirkinleşebilir - Dan Niles

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti