Borsa Haberleri

Apple WWDC 2022 Etkinliğinde Bizi Ne Bekliyor?

Apple WWDC 2022 Etkinliğinde Bizi Ne Bekliyor?
Google News Icon Takip Et

Apple (AAPL)’ın 6 Haziran’da WWDC 2022’nin açılış konuşmasında duyurulması beklenen yazılım sürümleri iOS 16 ve iPadOS 16 ile iPhone ve iPad’lere bir dizi yeni güncelleme getirecek.

Yeni sürüm, iPhone’daki bildirimler, mesajlar ve sağlık uygulaması güncellemelerini içeriyor. Apple, günün belirli bir saatinde bir özet halinde bir araya getirme seçeneği ve belirli zamanlarda gördüğünüz bildirimleri sınırlayan yeni bir odak modu da dahil olmak üzere geçen yıl da yeni bildirim değişiklikleri sundu. 

Bu yeni sürüm ile mesaj bildirimleri için yeni ses özelliklerinin getirilmesi bekleniyor. Bu arada, sağlık uygulamasının iPhone ve Apple Watch ile çalışan yeni özellikler alması da yeni sürümün değişiklikleri içinde bulunuyor.

Apple’ın iPhone 14 ve iPhone 14 Pro’da “her zaman açık” ekran desteğiyle kilit ekranına yeni widget’lar ekleyeceği bildiriliyor. Böylece, masanızda otururken bile iPhone’unuzdaki widget’ları görebileceksiniz. Şu anda, iPhone ekranı kullanılmadığı zamanlarda kararıyor. Ancak her zaman açık olan ekranlar, Samsung, Google ve diğer telefon üreticileri tarafından üretilen Android telefonlarda yaygın hale gelmeye başladı. Bu yüzden yeni sürümler ile Apple’ın cihazlarına böyle bir özellik ekleyeceği düşünülüyor.

Apple genellikle en son çıkardığı iPhone modellerini sonbahar aylarında piyasaya sürüyor. Bu nedenle tüketicilerin yeni sürümler ile gelen bu özelliklerin dahil olduğu telefonları satın alabilmesi için birkaç ay geçmesi gerekecek.

Raporda ayrıca Apple’ın yeni iPad’e çoklu görev seçenekleri ekleyeceği belirtildi. Geçen yıl, iki uygulamanın yan yana çalışmasını çok daha kolay hale getirdi, ancak iPad’leriyle daha fazlasını yapmak isteyen kullanıcılar, bir Mac’teki gibi farklı pencerelerde daha fazla uygulama çalıştırma seçeneğini uzun zamandır talep ediyordu.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı