Borsa Haberleri

Apple Perşembe Günü Kazançlarını Açıklıyor! Neye Dikkat Edilmeli?

Ekim 25, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Apple Perşembe Günü Kazançlarını Açıklıyor! Neye Dikkat Edilmeli?

 ● Apple (AAPL), perşembe günkü kapanışın ardından eylül ayı itibarıyla sona eren dönem için dördüncü çeyrek kazançlarını açıklayacak.

● Gelen en önemli yeni bilgi, teknoloji devinin, iPhone 14 satışlarına dair vereceği detaylar olacak.

Apple’ın çeyrek sonlarında piyasaya sürdüğü en yeni iPhone’ların bir büyüme döngüsü mü başlattığını, yoksa küresel makroekonomik koşulların nihayet üst düzey elektronik pazarını da olumsuz etkilemeye mi başladığını anlamak isteyen birçok yatırımcının bu açıklamaları sabırsızlıkla beklediği ifade ediliyor.

● JPMorgan’dan Samik Chatterjee pazartesi günü yaptığı açıklamada, “Ekonomik temellerin makro koşullara karşı bağışık olduğunu düşünmüyoruz. Ancak şu an itibarıyla yatırımcı beklentilerinin düşen çıtasının üzerinde direnç gösteren sonuçlar elde etmek için, adetler yerine gelirler ve marjlarla ilişkilendirilmiş dirençli bir iPhone ürün döngüsü kombinasyonu öngörüyoruz.” dedi.

● Yatırımcılar ayrıca Apple’ın aralık ayı çeyreği hakkında ne söyleyeceğini de yakından takip ediyor olacak. Beklentilerden daha düşük bir tatil sezonu tahmini ya da işareti hisseler için büyük risk oluşturabilir.

● Bununla birlikte, iPhone bekleme süreleri ile ilgili yapılan bir analize ve yüksek kaliteli akıllı telefon piyasası ile ilgili üçüncü taraf tahminlerine göre, Apple’ın satışları yüksek rakamlar yakalamış gibi görünüyor.

Apple Perşembe Günü Kazançlarını Açıklıyor! Neye Dikkat Edilmeli?

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti