Apple Haberleri

Apple Hissesi Ralli Yapabilir

Şubat 15, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Apple Hissesi Ralli Yapabilir

KeyBanc Capital Markets’a göre ABD’de Apple (AAPL) ürünlerine olan talep ocak ayında azaldı. Ancak hissenin ralli yapmasını sağlayabilecek başka etkenler var.

Analist Brandon Nispel salı günkü bilgilendirme yazısında, 1,8 milyon ABD’li kredi ve banka kartı müşterisinin yaptığı harcamaların analizine dayanarak, 399 doların üzerindeki Apple harcamalarına bakıldığında donanım harcamalarının ocak ayında bir önceki aya göre 28%’lik bir düşüş gösterdiğini kaydetti. Bununla birlikte aralık ayındaki harcamalara kıyasla yaşanan düşüş son üç yılın ocak ayı ortalaması olan 36%’lık düşüşe göre yine de daha olumlu.

Apple hissesi için “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notu ve 12 aylık ortalamada 177 dolarlık bir fiyat hedefi belirleyen Nispel’e göre bu veri, aralık çeyreğinde satışları baskılayan Çin’deki tedarik kesintilerinin yansıması olarak bazı tüketicilerin Apple donanımını bu çeyrekte satın aldığını gösteriyor. Analist ayrıca, Apple’ın Çin ve Hindistan’daki satış rakamlarında beklentileri aştığını ve bunun da şirketin gelecekte kayda değer oranda büyümesinin sinyali olabileceğini belirtiyor.

Nispel bilgilendirme yazısında, “Kullanıcı tabanı gittikçe büyüyen ve son dönemde iki milyarı aşan Apple’ın, makro ortama karşı son derece güçlü kalmayı sürdürdüğüne olan inancımızı koruyoruz. Çin’in yeniden açılmasının ve perakendecilerin iPhone fiyatlarında indirim yaptığını gösteren son haberlerin bu büyümeye katkı sağlayabileceğine inanıyoruz. Ayrıca uluslararası pazardaki karma değişim ve yükselen iPhone satış rakamlarıyla birlikte AAPL’nin kâr marjları da artmaya devam ediyor” ifadelerini kullandı.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Barrons

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti