Borsa Haberleri

Apple Hisselerinin En İyi Günü!

Ekim 31, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Apple Hisselerinin En İyi Günü!

Apple, eylül çeyreği kazancının gelir ve kâr açısından beklentileri mütevazı ölçüde aştığı premium donanımlarına yönelik küresel talebin yüksek seviyelerini koruduğunu açıklamasının bir gün sonrası olan cuma günü, hisselerinde 7,5%’lik bir artış kaydetti.

● JPMorgan analistlerinden Samik Chatterjee yine cuma günü yaptığı bir açıklamada, “Bazen aynı eksendeki sonuçlar çok heyecan vericidir.” dedi.

● Bu ani yükseliş, karmaşık bir Big Tech kazanç haftası sonrasında geldi. Öyle ki o hafta içinde, makro ekonomik şartların dijital ortamı ve piyasayı kötü etkilemesinin bir sonucu olarak Meta ve Alphabet zayıflama sinyalleri vermişti.

Alphabet cuma günü yaklaşık 4,4%, Meta ise yaklaşık 1% artış kaydetti. Fakat her iki şirket de bu hafta başlarında büyük başarı elde etti.

Amazon ise tatil çeyreği için düşük tahminler vermesinin ardından cuma günü 6,8% düştü.

Apple her ne kadar cari çeyrekte biraz yavaşlamış bir büyüme eğilimine girdiğinin ve kâr getiren hizmetlerinde zayıflama hissedildiğinin sinyallerini vermiş olsa da analistler şirketin sonuçlarından genel anlamda memnun. 

Apple Hisselerinin En İyi Günü!

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti