Borsa Haberleri

Apple Hisselerindeki Düşüş, Teknoloji Hisselerini Yanında Sürüklüyor!

Eylül 30, 2022 • 1 dakika okuma süresi
Apple Hisselerindeki Düşüş, Teknoloji Hisselerini Yanında Sürüklüyor!
  • Bank of America analistlerinin Apple (AAPL) hisselerine yönelik notunu düşürmesi, diğer birçok ABD hissesinde de düşüşü tetikleyerek, özellikle büyük teknoloji şirketlerinin hisselerinde ağır kayıplar yaşamasına sebep oldu.

  • Google (GOOGL) ve Microsoft (MSFT) bu hafta içerisinde son bir yılın en düşük seviyelerine gerilediler.

  • Nasdaq (IXIC), pandeminin başından bu yana yaşadığı en kötü iki haftasını yaşıyor.

  • Wamsi Mohan önderliğindeki Bank of America analistlerinin çoğunun hisseye yönelik notunu “AL”dan “NÖTR”e değiştirmesiyle birlikte şirket hisseleri yaklaşık %5’lik bir düşüş yaşadı.

  • En büyük piyasa değerlemesine sahip (Mega-Cap) teknoloji şirketleri arasında en hafif darbeyi alan ise Microsoft oldu. Yine de dün şirket hisseleri son bir yılın en düşük seviyesine geriledi. 

  • Google da 2,6%’lık düşüşle son bir yılın en düşük seviyesine ulaştı. Meta Platforms’un (META) hisseleri ise 3,7% oranında düşerken, Amazon’un (AMZN) 2,7% ve Tesla’nın (TSLA) ise 6,8% oranında düşüş yaşadığı kaydedildi.

Apple Hisselerindeki Düşüş, Teknoloji Hisselerini Yanında Sürüklüyor!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir. 

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti