Borsa Haberleri

Apple, Arama Motoru mu Çıkarıyor?

Haziran 1, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Apple, Arama Motoru mu Çıkarıyor?

Robert Scoble, 6 Haziran Pazartesi günü gerçekleşecek olan Apple (AAPL) WWDC’den neler beklenebileceğine dair bir sürü madde yayınladı. Robert yayınladığı maddelere ek olarak yeni bir arama motorunun da gelebileceğini belirtti.

Robert, Apple’dan artırılmış gerçeklik (AR) ile ilgili olarak ne beklenmesi gerektiği konusunda çok daha fazla detayı da bildirdi. Tüm bu yeniliklerin yanında yakında Apple Glass’ı da görürsek hiç şaşırmayacağını belirtti.

Apple’ın yıllar içinde web aramasına nasıl yavaş yavaş girdiği bilinen bir gerçek. 2014 yılında Apple Spider – Applebot’un belirtilerini görmüştük. Ardından 2015’te Apple, kendi arama sıralama faktörlerini ve AppleBot kullanıcı aracısı ayrıntılarını listeledi. Ayrıca, John Giannandrea’nın 2018’de Google (GOOGL)’dan Apple’a geçtiği de biliniyor.

Peki tüm bunlar ne anlama geliyor? Bu sadece Siri’nin soruları yanıtlamada daha iyi olacağı anlamına mı gelecek yoksa Apple web’i daha büyük bir şekilde tarayan yeni bir arama motoru mu geliştirecek? 

Google, 2021’de Apple Safari’de varsayılan arama motoru olmak için Apple’a 15 milyar dolar ödedi. Bu durum Google için Apple arama motoru üzerinde kontrol sahibi olmanın oldukça değerli bir girişim olduğunu ortaya koyuyor. 

Midas'ı İndir

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti