Borsa Yorumları

Analistlerin Şiddetle Tavsiye Ettiği Hisseler!

March 20, 2023 • 4 dakika okuma süresi
Analistlerin Şiddetle Tavsiye Ettiği Hisseler!

Wall Street analistleri, banka korkuları ve makroekonomik endişelerin borsalarda yayılmaya devam ettiği bu hafta, mutlaka satın alınması gereken hisseleri açıkladı.

Süregelen mali çalkantılar bazı yatırımcıların dikkatini dağıtabilecek nitelikte olsa da, analistler çok sayıda kaliteli alım fırsatı olduğunu ifade ediyor.

Zorlu bir makro ortamda satın alınacak hisseleri belirlemek için en üst düzey Wall Street araştırmasında derinlemesine incelemeler yaptık.

Şu hisseler öne çıktı: TrueCar (TRUE), Apple (AAPL), Progressive (PGR), Academy Sports (ASO) ve Prosperity Bancshares (PB).

Apple (AAPL)

Morgan Stanley, Apple (AAPL)’ın değerini ikiye katlayacağını düşünüyor. Kurum, son gerçekleştirilen yıllık teknoloji, medya ve telekomünikasyon konferansına ev sahipliği yapılmasının ardından hisse için çok daha iyimser olduklarını açıkladı.

Michelle Weaver ve Erik Woodring’in başını çektiği analistler, “Önümüzdeki 12 ay içinde hisse notunun güncellenmesine neden olabilecek, yeterince fiyatlanmamış 5 katalizör görüyoruz. Bu yüzden, 12 aylık ortalamada 180 dolarlık fiyat hedefi belirlediğimiz Apple (AAPL) bizim favorimiz hale geldi.” ifadelerini kullandı.

Analistler bu değerlendirmelerde Apple (AAPL)’ın “iPhone ve Hizmetler segmentinde kaydettiği büyümenin yeniden ivme kazanmasını, rekor seviyedeki brüt kâr marjlarını (en büyük dalgalanmayı 2024 yılının 1. yarısında görüyoruz), iki yeni ürün lansmanını ve iPhone abonelik programına yönelik olası tanıtımını” gerekçe gösterdi.

Prosperity Bancshares (PB)

Yatırım kurumu DA Davidson, bölge bankasının “TUT” olan notunu bu hafta başında “AL” seviyesine yükseltti.

Kurum, Silicon Valley Bank (SVB)’ın iflasının ardından Prosperity’nin haksız yere cezalandırıldığını kaydetti. SVB ve diğer bankalardan doğan sorunların “nevi şahsına münhasır” olduğunu ve “PB ile hiçbir ilgisinin bulunmadığını” belirten analist Peter Winter,

Muhafazakâr sigorta aracılık yüklenimlerinde uzun soluklu bir kredi kültürüne sahip olan PB, sürekli olarak riskten kaçınma eğilimi gösteriyor.” ifadelerini kullandı.

Progressive (PGR)

Wells Fargo’ya göre otomobil sigorta şirketinin önemli bir yükselme potansiyeli var. Progressive (PGR)’in “SEKTÖRE PARALEL PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu bu hafta başında “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” seviyesine yükselten kurum, bu hissenin yatırımcılar için doğru bir seçenek olduğunu belirtti.

Analist Elyse Greenspan, “PGR, düşük yatırım kaldıracı ve muhafazakâr bir yatırım portföyüne sahip defansif bir sigorta şirketi.

Aylık bilançolar açıklayan Progressive (PGR), bu hafta çoğunlukla karışık bir bilanço açıklaması yaptı.

Academy Sports (ASO)  

COVID kısıtlamalarının gevşetilmesi ve ekonomik zeminin dinamik olması nedeniyle spor perakendeciliği alanında takip ettiğimiz hisseler genel itibarıyla direnç gösterdi. Ancak çalkantılı promosyon döneminde ileriye dönük kâr marjı varsayımlarının genellikle risk altında olduğunu görüyoruz. Değer odaklı pazar konumunun, önümüzdeki 12-18 ay boyunca sektör üstü performansı tetiklemesi; “yapışkan” kâr marjı artışı ve 3x’ten fazla birim büyüme fırsatı ASO’yu tercih etme nedenlerimiz arasında. Değer odaklı pazar konumu, sınıfının en iyisi olan birim ekonomisi, en uzun birim büyüme yolu ve cazip değerleme.

TrueCar (TRUE) 

TRUE hisselerinin “TUT” olan notunu “AL” seviyesine yükseltiyor ve 12 aylık ortalama fiyat hedefini 3,50 dolar olarak belirliyoruz. Sektör yavaş yavaş normale dönerken yeni araç satışlarına yönelik eğilim ve TRUE’nun iş modelindeki değişiklikler rahat bir şekilde ofansif hamleler yapmamıza yardımcı olsa da, TRUE’nun nakdi dengesi ve stratejik sektör ortaklarından gelecek potansiyel ilginin defansif tarafta konfor sağladığını görüyoruz.

Analistlerin Şiddetle Tavsiye Ettiği Hisseler!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC