Borsa Haberleri

Analistler, İngiltere Borsasındaki Hisseler Hakkında Ne Düşünüyor?

Eylül 30, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Analistler, İngiltere Borsasındaki Hisseler Hakkında Ne Düşünüyor?

İngiltere’deki tahvil piyasaları ve İngiliz Sterlini, yatırımcıların yeni hükümetin maliye politikası duyurularına karşı çıkmasıyla bu hafta düşüş yaşadı. Bazı analistler ise bunun yeni fırsatlar ortaya çıkarabileceği görüşünde.

Piyasa koşullarında düzenin sağlanması gerekçesiyle İngiltere Merkez Bankası, önceki gün tahvil piyasasına geçici bir alım programıyla müdahale etmek zorunda kaldı.

Vanda Research’ün üst düzey strateji uzmanı Viraj Patel, CNBC’ye verdiği röportajda, önümüzdeki birkaç haftanın İngiltere piyasalarına geri dönüp dönmemeyi değerlendiren yatırımcılar için kritik olacağını belirtirken kendisinin henüz böyle bir şey düşünmediğini de söyledi.

Patel “Altı gün önce sterlin benim için üzerine düşündüğüm bir konu değildi. Son zamanlarda piyasada altüst olmuş diğer para birimlerini inceliyordum. Bana kalırsa bu kıyamet günü senaryoları biraz abartılıyor. Fakat yine de kimsenin şu noktada az değer biçilmiş Birleşik Krallık aktiflerini satın almak isteyeceğini de sanmıyorum.” dedi.

Ardından “Üç ay sonra, sterlin son derece ucuz olabileceği için çok farklı bir konuşma yapabiliriz.” diye de ekledi.

Midas'ı İndir

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti