Borsa Yorumları

Analistler, Bu Hisselerde Uzun Yıllar Boyunca Büyüme Bekliyor

Analistler, Bu Hisselerde Uzun Yıllar Boyunca Büyüme Bekliyor
Google News Icon Takip Et

Analistlere göre, büyüme potansiyeline sahip hisseler arayan yatırımcıların önünde birçok seçenek var. Bazı Wall Street uzmanları, uzun yıllar boyunca büyüme potansiyelini koruyacak bu hisseler için “AL” diyor. 

Bu hisseler hangileri, dilersen birlikte keşfedelim.

💻 Entegris (ENTG):  BMO Capital Markets, yarı iletken sektörü için malzeme ve çözümler sağlayan Entegris’i gözüne kestirmiş.

Geçtiğimiz hafta hisseyi izlemeye başlayan analist Bhavesh Lodaya, “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” notu verdiği şirketin önünde “çok yıllık bir performans süreci” görüyor:

Yarı iletken sektörü, kendi organik büyüme sürücüleriyle birleştiğinde, ENTG hissedarlarına cazip bir fırsat sağlıyor.” 

ENTG 2023’e fena başlamadı. Yılbaşından bu yana 57% yükselen Entegris’in önünde Lodaya’ya göre, oldukça uzun bir yol var.

Şirketin sağlam bir iş modeline sahip olduğunu belirten Lodaya 2023 zorlu bir yıl olmasına rağmen yatırımcıların ikinci yarıda ödüllendirilmesini bekliyor ve “Burada çok yıllık bir büyüme hikayesi ve henüz yeni başlıyoruz.” yorumunu yapıyor. 

🕺 Sprout Social (SPT): Canaccord Genuity analisti David Hynes Jr., yatırımcılara sosyal medya yönetimi yazılım şirketi Sprout için “yoldan şaşmamaları” tavsiyesini veriyor.

Hynes, Sprout yönetimiyle yapılan toplantılardan sonra hisse ve yönetime ilişkin güvenin arttığını düşünüyor. Ayrıca analist şirkete “AL” notu vermiş.

Hynes, “Zorlu zamanlarda veya bu durumda iş evriminde, dümenin sağlam ellere ihtiyacı var ve eğer işler planlandığı gibi giderse bu, Sprout’un nihayetinde ödüllendirileceğini düşünüyoruz.” diyor.

Sprout’un karşısında rekabet, fiyatlandırma ve belki de en önemlisi yapay zeka gibi soruların olduğunu kabul etse de Hynes, şirketin kâr genişlemesi için oldukça olumlu: 

Eğer bu olursa, şu anki değerlemeyi en azından sürdürülebilir görüyoruz, hatta çok yıllık büyüme hikayesi güçlendikçe biraz daha fazla artış olabilir.

☕️ Westrock Coffee (WEST): Arkansas merkezli kahve şirketi Westrock’un hisseleri, Stifel analisti Matthew Smith’e göre “hak ettiğinden daha düşük bir değerlemeye sahip.”

WEST yılbaşından bu yana 16% değer kaybetti ancak hisseye “AL” notu veren Smith’e göre son dönemdeki volatiliteye rağmen hâlâ büyük bir alım fırsatı var.

Diğer birçok şirket gibi, Westrock da tedarik zinciri sorunlarıyla uğraşıyor ve yakında yeni bir üretim tesisini devreye sokmak üzere.

Smith, “Bu tesis, özütler ve tek fincan kahve gibi hızla büyüyen alt kategorilerde önemli bir büyüme potansiyelini ortaya çıkaracak.” diyor.

Analist, üretim tesisinin Westrock için bir dönüm noktası olabileceğini söyledi ve bu noktada Westrock’ın uluslararası pazarda büyümeye başlayabileceğini ve bu pastadan bir dilim alabileceğini belirtti.

Ancak, bu beklenti gerçekleşene kadar yatırımcıların sabırlı olmaları gerektiği çünkü büyümenin önümüzdeki dönemde sınırlı olacağı uyarısını yapan Smith, “Kategori genelinde ve özellikle kategorinin daha yüksek kârlı alanlarında pazar payı kazanma ile yönlendirilen çok yıllık bir büyüme fırsatı görüyoruz.” yorumunu yapıyor. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC