Borsa Yorumları

Analist Tavsiyeleri – 6 Şubat Haftası

February 8, 2023 • 4 dakika okuma süresi
Analist Tavsiyeleri – 6 Şubat Haftası

Disney (DIS)

🎯 Morgan Stanley’ye göre Disney (DIS) ilerleyen dönemlerde büyük kazançlar sağlayabilir. Analist Benjamin Swinburne, çarşamba günü açıklanacak olan bilanço öncesinde Disney hakkındaki “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu yineledi. Analist ayrıca, hissenin 2023’e ateşli bir başlangıç yapmış olmasının ardından bu olumlu senaryonun ortaya çıktığının altını çizdi. 

Morgan Stanley’nin Disney için belirlediği hisse başına 150 dolarlık olumlu senaryo fiyat hedefi, salı günkü (7 Şubat 2023) kapanış fiyatına kıyasla 34%’lük bir artış potansiyeline işaret ediyor. Bankanın temel durum senaryosu için belirlediği 115 dolarlık fiyat hedefi ise, yalnızca 3%’lük bir yükseliş potansiyeli anlamına geliyor.

🔍 Ne demiş?

Swinburne pazartesi günkü bilgilendirme yazısında, “Hissenin yıl başından bu yana 25%’in üzerinde değer kazanmasının ardından, hisse için artık olumlu senaryoya ağırlık veriyoruz: Bize göre, hissede son dönemde yaşanan bu değer artışı, algıda oluşan iki değişikliği yansıtıyor. Birincisi, başta ABD’deki Disney Park’lar (2023 mali yılı gelirlerinin yaklaşık 25%’i) ve reklamcılık gelirleri (15%) olmak üzere, Disney’in döngüsel gelir akışına ilişkin olumsuz görüşün biraz düzelmiş olması. 

İkincisi ise, yayıncılık lideri Netflix’in güçlü bilançosu ve hisse değeri artışının (cari olarak 2024 yılı tahmini ileriye dönük fiyat/kazanç oranı yaklaşık 25 kat), yatırımcılara yayıncılık sektörünün güzel ve hacimli serbest nakit akışı üretebileceğini hatırlatması!” ifadelerini kullandı. 

Analist Tavsiyeleri - 6 Şubat Haftası

Alphabet (GOOGL) 

🎯 Bank of America, Alphabet’in notunu “AL” olarak yineledi. Bank of America, internet devinin hisselerine bağlı kaldığını ve ”ürün görünürlüğü bir adım ileri giderken yapay zeka savaşının kızıştığını” söyledi. Bankanın hisse üzerindeki hedef fiyatı 31 Ocak 2023 tarihi itibariyle 116 dolardan 119 dolara çıkarılmıştı.

🔍 Ne demiş?

“Google yeni etkileşimli yapay zeka hizmeti Bard’ın güvenilir test kullanıcılarına açılacağını ve ardından ‘önümüzdeki haftalarda’ halka açılacağını duyurdu. Hizmet, öğle yemeğinde ne pişirileceği veya bir arkadaşın baby shower partisinin nasıl planlanacağı gibi basit komutlar verildiğinde ayrıntılı yanıtlar almayı amaçlıyor.”

Analist Tavsiyeleri - 6 Şubat Haftası

Netflix (NFLX)

🎯 Jefferies, Netflix’in “AL” notunu yineledi. Jefferies’den yapılan açıklamada, yapılan son araştırmaların parola paylaşımı baskısına rağmen Netflix (NFLX)’in abonelerini elinde tutabileceğini gösterdiği belirtildi. Jefferies’in hisse üzerindeki notu 6 Şubat 2023 tarihinde 400 dolarda 425 dolara yükseltildi.

 🔍 Ne demiş?

“NFLX’in ‘mutlaka olması gereken’ bir dijital platform hizmeti olarak konumlandığına ve dijital içerik hizmetinde 1 numara olmaya aday olduğuna inanıyoruz.”

Analist Tavsiyeleri - 6 Şubat Haftası

Amazon (AMZN) 

🎯 Morgan Stanley, Amazon hissesi için “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu yineledi. Yapılan açıklamada, Amazon (AMZN)’un pazar payını artırmaya devam ettiği, ancak rekabet için iyi konumlanmış olan diğer isimlerin Walmart (WMT) ve Costco (COST) olduğu belirtildi. 3 Şubat 2023 tarihinde, banka tarafından hisse için belirlenen hedef fiyat 140 dolardan 150 dolara yükseltildi.

🔍 Ne demiş?

“AMZN’un dördüncü çeyrekte pazar payındaki artış ivmesi 2020’den bu yana en yüksek seviyesine ulaştı. Diğer perakendecilerin pazar payı artışları ise ivme kaybediyor. Özellikle 3P’nin AMZN gelirlerini artırıyor olması perakende sektöründeki diğer isimler için açık bir olumsuzluk. Tek olumlu tarafı, büyüklerin daha da büyümeye devam ediyor olması. WMT ve COST bu açıdan en iyi konumlanmış isimler olabilir.”

Analist Tavsiyeleri - 6 Şubat Haftası

Rogers Communications (RCI)

🎯 UBS, Rogers Communications’ın “NÖTR” olan notunu “AL” seviyesine yükseltti. UBS’den yapılan açıklamada, Kanadalı iletişim hizmetleri devinin cazip bir risk/odül oranına sahip olduğu görüşü vurgulandı. 

🔍 Ne demiş?

“Kanadalı iletişim hizmetleri şirketinin geçmiş ortalamasına paralel olarak, 8 kat büyük 2024 tahmini FVAÖK öngörüsüne dayanarak Rogers (RCI)’ın “NÖTR” olan notunu “AL” seviyesine ve fiyat hedefimizi de 75 dolara yükseltiyoruz.”

Analist Tavsiyeleri - 6 Şubat Haftası

Analist Tavsiyeleri - 6 Şubat Haftası

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı