Analistlerin Yatırım Tavsiyeleri ve Hisse Senedi Önerileri

Analist Tavsiyeleri – 4 Eylül Haftası

Eylül 6, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Analist Tavsiyeleri – 4 Eylül Haftası

Constellation Brands (STZ) 

🎯 TD Cowen, Constellation Brands’in “SEKTÖRE PARALEL PERFORMANS” notunu “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” seviyesine yükseltti ve 12 aylık ortalama hedef fiyatını da 240 dolardan 300 dolara taşıdı.

 🔍 Ne demiş?

TD Cowen analistleri, şirketin Sands ailesini satın almak için borç almak zorunda kalmasına rağmen, bu hamlenin “sermaye tahsisi hikâyesini anlamlı bir şekilde riskten arındırdığını” düşünüyor. Şirket, daha yüksek faiz giderlerinin Constellation’ın 2024 mali yılı net gelir büyümesine bir engel gibi görünse de, kaldıraçla birlikte gelecek yıl bir destek sağlayacağını belirtiyor. TD analistlerine göre, şirket 2026 mali yılında 4 milyar ile 4,5 milyar dolarlık bira yatırım harcamasını tamamladığında, yılda en az 1 milyar dolarlık hisse geri alımı yapmak için iyi bir konumda olacak. 

Analist Tavsiyeleri - 4 Eylül Haftası

First Solar (FSLR)

🎯 Morgan Stanley, First Solar’ın “DÜŞÜK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu “EŞİT PORTFÖY AĞIRLIĞI” seviyesine taşıdı ve 12 aylık ortalama hedef fiyatını 180 dolardan 206 dolara yükseltti.

🔍 Ne Demiş?

Goldman Sachs analisti Andrew Percoco, ABD’li güneş paneli üreticileri arasındaki rekabet arttıkça First Solar’ın kâr profilinde uzun vadeli risk görmeye devam ediyor. Ancak banka, şirketin 77,8 GW’lık “önemli” birikiminin 2026 yılına kadar kazanç profiline yönelik riskleri azalttığını kabul ediyor. Analist, yatırımcılara bu durumun rakiplerine kıyasla daha yüksek bir prim katsayısı gerektirdiğini söylüyor. Morgan Stanley, hisseler için “aşağı yönlü net bir katalizör” görmüyor.

Analist Tavsiyeleri - 4 Eylül Haftası

Celanese (CE) 

🎯 KeyBanc, Celanese’in “SEKTÖRE PARALEL PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” olarak güncellerken, hissenin 12 aylık ortalama hedef fiyatını 149 dolar olarak belirledi. 

🔍 Ne Demiş?

KeyBanc analistleri, şirketin hisse başına kârının 2023 yılında 8,46 dolarlık bir “dip seviyesine” ulaşmasını ve önümüzdeki birkaç yıl içinde 16-19 dolar seviyesinde “anlamlı bir toparlanma” olmasını bekliyor. Analist, şirketin net borcunun FAVÖK’e oranının şu anda 5,4 kat iken 2025’te 2,5-3 kata düşeceğinden, hissenin en az 10 kat fiyat/kazanç oranıyla işlem görebileceğini, bunun da uzun vadeli hisse potansiyelinin 160-190 dolara taşıyabileceğini düşünüyor. Şirket, Celanese’i “küresel imalat ekonomisinde istikrar ve toparlanmaya oynamanın cazip bir yolu” olarak görüyor.

Analist Tavsiyeleri - 4 Eylül Haftası

Semtech (SMTC)

🎯 Needham, Semtech’in “TUT” notunu “AL” seviyesine yükseltti ve 12 aylık ortalama hedef fiyatını 35 dolar olarak belirledi.

 🔍 Ne demiş?

Needham analistleri, Nesnelerin İnterneti ve telekom pazarlarındaki zayıf talep ve envanter sindiriminin kısa vadeli sonuçlarda dalgalanmaya neden olabileceğine inanıyor. Ancak analistler perşembe günü açıklanacak bilançoyla yeni CEO Paul Pickle’ın, Wall Street tahminlerinin çok üzerinde gelir gücüne sahip yeni bir uzun vadeli işletme modeli sunması ve nakit toplamak ve borç ödemek için potansiyel elden çıkarma fırsatlarını vurgulaması için bir fırsat sunduğunu söylüyor.

Analist Tavsiyeleri - 4 Eylül Haftası

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: The Fly

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti