Analistlerin Yatırım Tavsiyeleri ve Hisse Senedi Önerileri

Analist Tavsiyeleri – 25 Aralık Haftası

December 28, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Analist Tavsiyeleri – 25 Aralık Haftası

Microsoft (MSFT) 

🎯 Wedbush, Microsoft’un 12 aylık ortalama hedef fiyatını 425 dolardan 450 dolara taşıdı ve “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” notunu korudu.

👀 ABD merkezli teknoloji devi Microsoft, bilgisayar yazılımları, elektronik cihazlar, kişisel bilgisayarlar ve bilişim hizmetleri üretiyor ve lisanslıyor. Şirket, bunun yanı sıra yapay zekâ alanında da faaliyetlerde bulunuyor.  

 🔍 Ne demiş?

Wedbush analistleri, Microsoft hisselerinde şirketin bulut ve yapay zekâ büyümesinin “bir sonraki dalgasının” henüz fiyatlanmadığını düşünüyor. 

Analist Tavsiyeleri - 25 Aralık Haftası

Netflix (NFLX)

🎯 KeyBanc, Netflix’in 12 aylık ortalama hedef fiyatını 510 dolardan 525 dolara taşıdı ve “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu korudu. 

👀 ABD’nin en büyük streaming platformu olan Netflix’in ana faaliyeti, ücretli aboneliğe dayalı video akış hizmetidir. Şirket aynı zamanda çeşitli video içeriklerin yapımcılığını da üstleniyor. 

🔍 Ne Demiş?

KeyBanc analistleri sektörde faaliyet gösteren pek çok şirketin, kullanıcı veya ödeme yapan büyüme hikayelerinden fiyatlandırma hikayelerine geçiş yaptığına inanıyor. Analistler, şirketin  geçmişine dayanarak Netflix kapsamında “etkileşim ölçütlerinin iyileştiği düşünülünce bu süreç sorunsuz ilerliyor.” diyor. KeyBanc, internet sektöründe, “kendini kanıtlayan fiyatlandırma gücü ve ürün liderliği” göz önüne alındığında, en çok Netflix ve Spotify’ın (SPOT) fiyatlandırma hikayesine güveniyor. 

Analist Tavsiyeleri - 25 Aralık Haftası

Public Storage (PSA) 

🎯 Truist, Public Storage’ın 12 aylık ortalama hedef fiyatını 285 dolardan 315 dolara taşıdı ve “AL” notunu korudu. 

👀 ABD’nin en büyük depolama hizmetleri ismi Public Storage, bir gayrimenkul yatırım ortaklığı (GYO) olarak işletilen bir şirket olarak biliniyor. Şirket, 2008 yılında halka açık dört depolama GYO’sunun en büyüğüydü.

🔍 Ne Demiş?

Truist analistleri; faiz oranlarındaki son düşüş ve konut toparlanması üzerindeki potansiyel etkinin 2024 yılında depolama sektörü için önemli derecede olumlu itici güçler olabileceğini ancak geçen ay hisse fiyatlarındaki değerlenmelerin büyük ölçüde bu iyimserliği yansıttığını söylüyor. Truist, “hâlihazırda önemli ölçüde değer kazanmış olan hisseler karşısında” 2024 kazanç görünümünün beklenenden daha zayıf gelebileceğini düşünüyor. 

Analist Tavsiyeleri - 25 Aralık Haftası

Cytokinetics (CYTK)

🎯 BofA, Cytokinetics’in 41 dolar seviyesindeki 12 aylık ortalama hedef fiyatını 85 dolara taşıdı ve “NÖTR” notunu korudu. 

👀 ABD merkezli Cytokinetics, kas fonksiyonunda bozulma veya azalma ile karakterize edilen hastalıkları olan kişiler için potansiyel tedavi olarak kas aktivatörleri ve kas inhibitörleri geliştiren bir biyofarmasötik şirketidir.

 🔍 Ne demiş?

BofA analisti Jason Zemansky, “SEQUOIA için sağlam gelir sonuçlarının” arkasında Sitokinetik olduğunu ve “en azından sağlam bir rekabetçi konumlandırma gibi göründüğünü” düşünüyor ancak daha fazla klinik çalışma rekabeti ve düzenleme riskleri nedeniyle hisselerde potansiyel yükselişin belirsizliğini koruduğunu öne sürüyor.

Analist Tavsiyeleri - 25 Aralık Haftası

Analist Tavsiyeleri - 25 Aralık Haftası

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: The Fly