Analistlerin Yatırım Tavsiyeleri ve Hisse Senedi Önerileri

Analist Tavsiyeleri – 19 Haziran Haftası

June 21, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Analist Tavsiyeleri – 19 Haziran Haftası

Adobe (ADBE) 

🎯 BMO Capital, Adobe’un “SEKTÖRE PARALEL PERFORMANS” notunu “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” olarak güncelledi ve 12 aylık ortalama hedef fiyatını da 550 dolardan 570 dolara taşıdı. 

 🔍 Ne demiş?

BMO Capital analisti Keith Bachman Adobe’un üretici yapay zekâ yoluyla yeni kullanıcıların yanı sıra fiyat noktasında da hedeflerini yakalayabileceğine inanıyor ve Adobe Express ile ilgili son anketlerin geri bildirimlerinin olumlu olduğunu ekliyor. BMO, ADBE’nin son birkaç ayda yükselmesine rağmen, özellikle diğer büyük sermayeli büyüme hisselerle karşılaştırıldığında artış eğiliminin devam ettiğine inanıyor.

Analist Tavsiyeleri - 19 Haziran Haftası

Amazon (AMZN)

🎯 Jefferies, Amazon’un “AL” notunu korurken, 12 aylık ortalama hedef fiyatını 135 dolardan 150 dolara taşıdı. 

🔍 Ne Demiş?

Jefferies analisti Brent Thill; şirket kârlılığının artması, Amazon Web Services’deki toparlanmanın görünür hale gelmesi ve uzun vadeli yapay zekâ fırsatlarının daha iyi  anlaşılmasıyla Amazon hisselerinin yılbaşından bu yana 50% arttığını belirtiyor. Thill, konsensüsün yukarı yönlü olmasının ve yapay zekâya yönelik olumlu beklentilerin hisselerin yeniden değerlenmesine yardımcı olacağını düşünüyor.

Analist Tavsiyeleri - 19 Haziran Haftası

FedEx (FDX) 

🎯 UBS, FedEx’in “AL” notunu korudu ve 12 aylık ortalama hedef fiyatını 260 dolardan 272 dolara yükseltti. 

🔍 Ne Demiş?

UBS analisti Thomas Wadewitz, FedEx’in 2024 mali yılı için, hem artan arz hem de zayıf talepten kaynaklanan baskıyla uluslararası ihracat segmentinde 800 milyon dolarlık bir işletme geliri sorunu olmasını beklendiğini belirtiyor. UBS, beklentilerin altında olsa da şirketin yıl sonu beklentilerinin maliyet performansında önemli bir iyileşmeyi yansıttığını belirtiyor.

Analist Tavsiyeleri - 19 Haziran Haftası

Accenture (ACN)

🎯 BMO Capital, Accenture’un  “SEKTÖRE PARALEL PERFORMANS” notunu korurken, 12 aylık ortalama hedef fiyatını 327 dolardan 365 dolara yükseltti. 

 🔍 Ne demiş?

BMO Capital analistleri şirketin zayıf ekonomi görünüm nedeniyle danışmanlık rezervasyonlarında dip büyüme oranlarına yaklaştığını düşünüyor. Buna rağmen analistler yatırımcılara, üretken yapay zekânın danışmanlık talebine yardımcı olabileceğini ancak aynı zamanda tüm piyasa katılımcıları için daha uzun vadede deflasyonist bir güç olacağını söylüyor.

Analist Tavsiyeleri - 19 Haziran Haftası

Snowflake (SNOW)

🎯 Needham, Snowflake’in “AL” notunu korurken, 12 aylık ortalama hedef fiyatını 180 dolardan 216 dolara yükseltti. 

🔍 Ne Demiş?

Needham analistleri, Snowflake’in platform konumlandırmasına ve üretici yapay zekânın yeni kullanım senaryolarının ortaya çıkmasıyla 2026’da toplam pazar büyüklüğünü 248 milyar dolardan artırma potansiyeli olduğuna inanıyor. Analistler, iyileştirilmiş bir kâr profili ile ürün gelirlerinde 10 milyar dolarlık bir görünümün tekrar etmesini bekliyor.

Analist Tavsiyeleri - 19 Haziran Haftası

Analist Tavsiyeleri - 19 Haziran Haftası

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: The Fly