Borsa Haberleri

Amwell, Talkspace’i Satın Alabilir!

Kasım 28, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Amwell, Talkspace’i Satın Alabilir!

Amwell (AMWL)’in online terapi uygulaması Talkspace’i yaklaşık 200 milyon dolara satın almak üzere görüşmeler yaptığı söyleniyor.

● Calcalist gazetesinin haberine göre Amwell (AMWL), Talkspace (TALK) için hisse başına 1,50 dolar ödemeye hazır. Anlaşmanın Amwell hisseleri cinsinden olması bekleniyor. 1,50 dolarlık fiyat etiketi, Talkspace’in cuma günkü kapanış fiyatı olan 60 sente göre 150%’lik prim anlamına geliyor.

● Seeking Alpha’nın haziran ayında yaptığı haberde, Amwell (AMWL)’den bir teklif alan Talkspace (TALK)’in bu teklifi reddettiği bildirilmişti. O dönemler şirkete yakın bir kaynağın verdiği bilgilere göre Talkspace, American Well’in ilgisini görmezden gelerek rakam konusunda görüşme dahi yapmamıştı.

● Haziran raporuna göre Talkspace (TALK), özel bir şirket olan Mindpath’in hisse başına yaklaşık 2,50-3,00 dolarlık teklifini yine aynı şekilde kabul etmemişti.

Talkspace’in potansiyel satın alınması, eylül ayı sonlarında yayımlanan, kalıcı bir CEO atanması ve inişli çıkışlı bir eğilim sergileyen hisse fiyatının dengelenmesine yardımcı olacak adımlar atılması yönündeki büyük yatırımcı baskısının olduğuna dair haberlerin ardından gündeme geldi.

Amwell, Talkspace’i Satın Alabilir!

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti