Borsa Haberleri

American Express, 15% Temettü Artışı ve 120 Milyon Adet Hisse Geri Alımı Açıkladı

March 9, 2023 • 1 dakika okuma süresi
American Express, 15% Temettü Artışı ve 120 Milyon Adet Hisse Geri Alımı Açıkladı

American Express (AXP) çarşamba günü yaptığı açıklamalarda, yönetim kurulunun adedi 120 milyona varan bir adi hisse alımını onayladığını duyurdu. Yeni hisseler 2019’da verilen daha önceki izinle alınmış yaklaşık 36 milyon adet hissenin yerini alacak.

● Yönetim kurulu, kredi kartı şirketinin çeyreklik temettü dağıtımında 0,08 dolar seviyesine veya 15%’lik bir artışa da yeşil ışık yaktı. Bu artış 4. çeyrek bilançosunda ele alınan planlı büyüme kapsamında yapılacak.

● Bu düşünceyle adi hisse başına 0,52 dolardan 0,60 dolara yükseltilen temettü miktarı, 7 Nisan itibarıyla pay defterinde kayıtlı hissedarlara 10 Mayıs’ta ödenecek.

● American Express (AXP) ocak ayına ilişkin olarak yaptığı açıklamalarda, tüketici kredi kartı borçlarının bir ay önceye göre sabit kaldığını, net kayıttan silme hacminin ise arttığını duyurdu.

American Express, 15% Temettü Artışı ve 120 Milyon Adet Hisse Geri Alımı Açıkladı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha