Şirket Haberleri

AMC İmtiyazlı Hisse Senedi İhraç Edecek

Ağustos 5, 2022 • 2 dakika okuma zamanı
AMC İmtiyazlı Hisse Senedi İhraç Edecek

AMC Entertainment (AMC), tüm adi hissedarlarına imtiyazlı hisse senetleri şeklinde temettü dağıtacağını duyurdu. Bu hamlede şirketin geçen yıl hissedarları tarafından onaylanmayan hisse artırma talebi etkili oldu. AMC temettü dağıtarak fon sayısını artıracak ve New York Menkul Kıymetler Borsası’nda “APE” sembolü altında listelenen hisseler arasına girecek. Sinema salonu zinciri, bu ayın sonunda yüklü bir miktarda temettü dağıtmayı planlıyor. CEO Adam Aron perşembe günü yayınlanan hissedar mektubunda “APE, şirketimizi derinden ve temelden güçlendirecek.” dedi. Aynı gün açıklanan raporlarda sinema zincirinin ikinci çeyrek kazançlarında 121,6 milyon dolar net zarar açıkladığı görüldü. 

AMC Bu Ayın Sonunda Yaklaşık 517 Milyon Temettü Dağıtmayı Planlıyor

New York Menkul Kıymetler Borsa’sına “APE” listesine girmek için başvuran AMC, bu ayın sonunda yaklaşık 517 milyon temettü dağıtmayı planlıyor. Söz konusu hisseler 22 Ağustos tarihinde borsada işlem görmeye başlayacak. Şirket tarafından yapılan açıklamada, yeni temettülerin mevcut adi hisselerle aynı oy haklarına sahip olacağı söylendi. AMC, pandemi döneminde hisse senedi satarak milyonlarca dolar topladı. Hisselerini büyük oranda tüketen şirket, geçen yıl yatırımcılarına talepte bulundu ancak bu isteği reddedildi. Çareyi imtiyazlı temettü dağıtmada bulan şirketin söz konusu işlemin ardından fon toplamak için yaklaşık 4,5 milyar birimi kalacak. 

Şirket 121,6 Milyon Dolar Net Zarar Açıkladı

AMC, 30 Haziran’da sona eren çeyrekte yaklaşık 1,2 milyar dolar gelir elde ettiğini duyurdu. Ancak sinema salonu zincirinin perşembe günü açıklanan rakamlara göre 12,6 milyon dolar net zararının olduğu gözlemlendi. Buna ek olarak şirketin hisseleri genişletilmiş işlemlerde yaklaşık 6% oranında düştü. AMC perşembe günü, “Dünyanın en büyük sinema zincirini iflasın eşiğinden kurtaran perakende yatırımcılara selam olsun!” sloganıyla “APE” listesi altında işlem görme başvurusu yaptığını duyurdu. Şirketin CEO’su Adam Aron, hem ABD’deki hem de diğer ülkelerdeki hissedarlarımızı ödüllendiriyoruz dedi. 

Cover uyarlama Site2 18

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti