Bültenler

Amazon’un Türkiye Yatırımına Dair Bilmen Gerekenler

Mart 24, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Amazon’un Türkiye Yatırımına Dair Bilmen Gerekenler

Amazon, 100 milyon doları aşan yatırımla Türkiye’de bir lojistik üssü kuracak.

“E-ticaretin Kralı” olarak anılan ve dünyanın en büyük birkaç şirketinden biri olan Amazon (AMZN), Türkiye’deki operasyonlarını yürüttüğü İstanbul’da lojistik üssü açmaya hazırlanıyor.

  • Amazon bu yatırımla neyi amaçlıyor? Şirket yeni kurulacak lojistik merkez ile birlikte artan müşteri talebinin karşılanmasını hedefliyor.
  • Yeni lojistik merkez nerede olacak? Amazon konumu gereği yeni merkezi Tuzla’da açmayı planlıyor. 
  • Yeni merkez ne zaman açılacak? Amazon yeni lojistik üssü 2022’nin sonbaharında açmaya hazırlanıyor. 

🤝 Amazon 1 Yıl İçerisinde 1000’den Fazla Kişiyi İşe Alacak

Amazon, 2022 sonbahar döneminde Tuzla’da açmayı hedeflediği Türkiye’deki ilk lojistik üssü ile bir yılda bini aşkın çalışan için istihdam yaratmayı planlıyor.

  • Bir adım geriden: Şirket, yatırım haberleri medyaya yansımadan önce LinkedIn üzerinden İstanbul için onlarca farklı pozisyonda iş ilanı verdi. Kaynak

Amazon; mühendislik, insan kaynakları, muhasebe, operasyon ve bilgi işlem (IT) gibi merkezden yürütülecek operasyonların işe alım süreçlerini başlatırken, müşteri hizmetleri ve lojistik ekipleri için işe alımları ise önümüzdeki aylarda yapmaya başlayacak. 

  • Şirket mevcut lojistik iş ortaklarıyla ise çalışmaya devam etmeyi amaçlıyor.

📦 Amazon, Türkiye’deki Yatırım için Ne Söyledi?

Amazon’un Türkiye’deki yatırımı için açıklama yapan taraf Amazon Avrupa Operasyonlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Stefano Perego oldu.

  • Perego, “Türkiye’deki ilk lojistik üssümüzün açılışını İstanbul’da yapmanın mutluluğunu yaşarken, bu vesileyle Türkiye’ye olan güvenimizin de altını çizmek istiyoruz. Tatmin edici ücret ve yan haklar ile modern ve güvenli bir çalışma ortamı sunarak ilk senemizde yaratacağımız bini aşkın yeni iş fırsatı için son derece heyecanlıyız,” açıklamasında bulundu.

📁 Bu Haberi Hazırlarken Okuduğumuz Kaynaklar

Amazon to open Turkey site with more than $100 mln investment

Midas'ı İndir

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı


Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti