Bültenler

Amazon’un Türkiye Yatırımına Dair Bilmen Gerekenler

Amazon’un Türkiye Yatırımına Dair Bilmen Gerekenler
Google News Icon Takip Et

Amazon, 100 milyon doları aşan yatırımla Türkiye’de bir lojistik üssü kuracak.

“E-ticaretin Kralı” olarak anılan ve dünyanın en büyük birkaç şirketinden biri olan Amazon (AMZN), Türkiye’deki operasyonlarını yürüttüğü İstanbul’da lojistik üssü açmaya hazırlanıyor.

  • Amazon bu yatırımla neyi amaçlıyor? Şirket yeni kurulacak lojistik merkez ile birlikte artan müşteri talebinin karşılanmasını hedefliyor.
  • Yeni lojistik merkez nerede olacak? Amazon konumu gereği yeni merkezi Tuzla’da açmayı planlıyor. 
  • Yeni merkez ne zaman açılacak? Amazon yeni lojistik üssü 2022’nin sonbaharında açmaya hazırlanıyor. 

🤝 Amazon 1 Yıl İçerisinde 1000’den Fazla Kişiyi İşe Alacak

Amazon, 2022 sonbahar döneminde Tuzla’da açmayı hedeflediği Türkiye’deki ilk lojistik üssü ile bir yılda bini aşkın çalışan için istihdam yaratmayı planlıyor.

  • Bir adım geriden: Şirket, yatırım haberleri medyaya yansımadan önce LinkedIn üzerinden İstanbul için onlarca farklı pozisyonda iş ilanı verdi. Kaynak

Amazon; mühendislik, insan kaynakları, muhasebe, operasyon ve bilgi işlem (IT) gibi merkezden yürütülecek operasyonların işe alım süreçlerini başlatırken, müşteri hizmetleri ve lojistik ekipleri için işe alımları ise önümüzdeki aylarda yapmaya başlayacak. 

  • Şirket mevcut lojistik iş ortaklarıyla ise çalışmaya devam etmeyi amaçlıyor.

📦 Amazon, Türkiye’deki Yatırım için Ne Söyledi?

Amazon’un Türkiye’deki yatırımı için açıklama yapan taraf Amazon Avrupa Operasyonlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Stefano Perego oldu.

  • Perego, “Türkiye’deki ilk lojistik üssümüzün açılışını İstanbul’da yapmanın mutluluğunu yaşarken, bu vesileyle Türkiye’ye olan güvenimizin de altını çizmek istiyoruz. Tatmin edici ücret ve yan haklar ile modern ve güvenli bir çalışma ortamı sunarak ilk senemizde yaratacağımız bini aşkın yeni iş fırsatı için son derece heyecanlıyız,” açıklamasında bulundu.

📁 Bu Haberi Hazırlarken Okuduğumuz Kaynaklar

Amazon to open Turkey site with more than $100 mln investment

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı