Borsa Haberleri

Amazon’dan Sürücüsüz Araç Girişimine Yatırım!

Kasım 22, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Amazon’dan Sürücüsüz Araç Girişimine Yatırım!

Amazon (AMZN), şu an itibarıyla ölü bir girişim olan Volkswagen (VWAGY) ve Ford (F) tarafından desteklenen otonom araç girişimi Argo AI’yı kurtarma yolunda adımlar attığını açıkladı.

● Bloomberg’in yaptığı habere göre Amazon’un, girişimin teslimat araçları alanındaki teknolojisini kullanarak Rivian Automotive (RIVN) ile mevcut ortaklıklarını güçlendirmeye yönelik bir plan üzerine bir hayli kafa yorduğu ifade edildi.

● Haber kaynağına göre, VW eski CEO’su Herbert Diess, Amazon kurucusu Jeff Bezos’u bir anlaşma yapmaya ikna etmek için ABD’ye gitti.

● Ancak yönetim yapısına ilişkin belirsizlik ve e-ticaret devi ile iki otomobil üreticisi arasında ilginin farklı alanlara kayması nedeniyle anlaşma yattı.

● Bloomberg’in ele aldığı konuya hakim olan kaynaklar, Argo teknolojisinin getirdiği maliyetin Amazon’u memnun etmediğini belirtti. Amazon (AMZN) CEO’su Andy Jassy, kâr getirmeyen girişimleri kapatmak ve binlerce çalışanı işten çıkarmak suretiyle maliyet kontrolü yapmaya gün geçtikçe daha fazla odaklandığını gösteren adımlar attı.

● Üçüncü çeyrek raporuna göre Ford, Argo AI yatırımında 2,7 milyar dolarlık vergi öncesi değer düşüklüğü zararı kaydetmişti.

Amazon’dan Sürücüsüz Araç Girişimine Yatırım!

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti