Borsa Haberleri

Amazon’dan 1 Milyar Dolarlık Yeni Yatırım!

September 29, 2022 • 1 dakika okuma süresi
Amazon’dan 1 Milyar Dolarlık Yeni Yatırım!
  • Amazon (AMZN) antrepo ve nakliye çalışanlarına ödenen saatlik ücretleri ve ek ödemeleri artırma kararı aldı.

  • Şirket, yapacağı bu zamların yıllık yaklaşık 1 milyar dolarlık yeni bir yatırımla gerçekleşeceğini belirtti.

  • Müşteri memnuniyeti ve ulaşım departmanlarında çalışan işçiler için başlangıç ücreti ortalama 18 dolar/saatten 19 dolar/saate çıkarken asgari ücret 15 dolar/saat olarak aynı kaldı.

  • Amazon, yeni düzenlemeyle birlikte bu departmanlarda çalışanların pozisyonuna ve çalıştığı eyalete bağlı olarak saatte 16 ila 26 dolar arasında kazanacağını belirtiyor.

  • Aynı zamanda yeni düzenlemeye göre, çalışanlar ay boyunca herhangi bir dönemde ödeme alabilecekler. Şirket ayrıca kariyer geliştirme programlarında da ek yatırımlar yaptığını duyurdu.

Amazon’dan 1 Milyar Dolarlık Yeni Yatırım!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı