Borsa Haberleri

Amazon CEO’su 9 Milyon Dolarlık Hisse Sattı

Amazon CEO’su 9 Milyon Dolarlık Hisse Sattı
Google News Icon Takip Et

Teknoloji hisselerinin damgasını vurmaya devam ettiği 2024 yılı Amazon (AMZN) için de iyi bir yıl oldu. Üst düzey yönetim de bundan memnun görünüyor. 

Amazon CEO’su Andrew Jassy, 4 Mart’ta 50 bin Amazon hissesi satarak bu insider işleminden 9 milyon dolar elde etti. 

Buraya küçük bir parantez açalım. Bir şirketin çalışanlarının veya imtiyazlı hisse sahiplerinin (yönetim kurulu, genel kurul vb.) şirket hisseleri satın almasına “insider” alımı adı verilir. Aynı şekilde bu yetkililerin şirket hisseleri satmasına da insider satışı adı verilir.

Amazon CEO’sunun yanı sıra diğer şirketlerin üst düzey yöneticileri bu hafta çeşitli insider alım ve satımları yaptı. Kim ne kadar alım satım yapmış senin için derledik.

  • Insider Alımları:

🎯 J.B. Hunt (JBHT) Direktörü Patrick J. Ottensmeyer, 4 Mart’ta 1 milyon doların biraz üzerinde bir miktar karşılığında 5 bin hisse satın aldı.

🎯 Jazz Pharmaceuticals (JAZZ) CFO’su Philip Johnson, 1 Mart’ta 12 bin hisse satın almak için 1,4 milyon dolar ödedi. 

🎯 Sphere Entertainment (SPHR) Yönetim Kurulu Başkanı James Lawrence Dolan, 4 Mart’ta 110 bin 156 adet hisse için 5,1 milyon dolar ödedi. 

🎯 Lemonade (LMND) CFO’su Timothy Bixby, 6 Mart’ta 165 bin 400 dolar karşılığında 10 bin hisse satın aldı. 

  • Insider Satışları:

🎯 Meta Platforms (META) CEO’su Mark Zuckerberg, 5 ve 6 Mart’ta gerçekleşen iki işlemde toplam 154 bin 824 hissesini 76,5 milyon dolara sattı. 

🎯 Alphabet (GOOGL) CEO’su Sundar Pichai, 6 Mart’ta toplam 45 bin hisse satışı karşılığında 6,9 milyon dolar elde etti. 

🎯 Nvidia (NVDA) Direktörü Mark Stevens, 4 Mart’ta 10,2 milyon dolar karşılığında 12 bin adet hisse sattı. 

🎯 Robinhood (HOOD) CEO’su Vladimir Tenev, 4 Mart’ta 250 bin hissesini 4,1 milyon dolara sattı. 

🎯 Atlassian (TEAM) Kurucu Ortağı ve Eş CEO’su Michael Cannon Brookes, 5 Mart’ta 8 bin 241 hissesini satarak 1,6 milyon dolar elde etti. Öte yandan Atlassian’ın diğer Kurucu Ortağı ve Eş CEO’su Scott Farquhar da aynı tarihte aynı miktarda işlem gerçekleştirdi.

🎯 Datadog (DDOG) CEO’su Olivier Pomel, 4 ve 5 Mart’ta olmak üzere iki işlemde toplam 127 bin 717 hissesinin satışı karşılığında 15,9 milyon dolar kazandı. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Finviz