Alibaba

Alibaba Hisseleri Neden 15% Arttı?

Haziran 9, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Alibaba Hisseleri Neden 15% Arttı?

Alibaba (BABA) hisseleri, Pekin hükümetinin yürürlüğe sürmeyi planladığı, teknoloji sektörünü destekleme paketinden faydalandığı için çarşamba günü neredeyse 15% yükseldi. Pekin hükümetinin teknoloji sektörü için düzenlediği kalkınma planları, bir yıllık baskılar ve düzenleyici etkilerin telafisini içeriyor.

Çin çarşamba günü erken saatlerde, yerli video oyunları için komisyona sunulan başka bir lisansı da onayladı. Bu da yatırımcılara Çin’in önde gelen teknoloji şirketlerinin iş faaliyetleri konusunda büyük umut verdi. Bu karar, Çin’in geçen yıl bu tür lisansları durdurmasının ve ülkedeki reşit olmayan bireylerin sanal platformlarda geçirdikleri süreyi kısaltma çabasının ardından geldi.

Alibaba hisseleri, çarşamba günkü kazançlarla birlikte günü, şubat ayından bu yana en iyi kapanışı olan 119,62 dolar ile kapattı.

Pekin hükümetinin bu yeni kararlarından sonra Alibaba ile birlikte diğer Çin hisseleri de yükselişe geçti: JD.com (JD) yaklaşık 8%, PinDuoDuo (PDD) yaklaşık 10%, Baidu (BIDU) ve DiDi Global (DIDI) ise 12%’den fazla yükseliş kaydetti.

Midas'ı İndir

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti