Borsa Haberleri

Algonquin Hisselerine Çifte Not Artışı – BofA

February 17, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Algonquin Hisselerine Çifte Not Artışı – BofA

Bank of America’nın çifte not artışı yaparak “SEKTÖR ALTI PERFORMANS” notunu “AL” seviyesine yükselttiği ve 12 aylık ortalamada 9 dolarlık fiyat hedefi belirlediği Algonquin Power & Utilities (AQN) hisseleri perşembe günkü işlemlerde 3,3% değer kazandı.

● BofA analisti Dariusz Lozny, yenilenebilir enerji şirketi Algonquin (AQN)’in hisseleri için “önemli bir olumlu katalizör” olacak Kentucky Power satışının gerçekleşmesine şüpheyle bakıyor.

● Algonquin Power (AQN) ve karşı taraf AEP’in Kentucky Power satışı için yakın zamanda Federal Enerji Düzenleme Komisyonu’na (FERC) tekrar başvurduğunu kaydeden Lozny, yine de bu satışın 26 Nisan’a kadar sonuçlanma ihtimalini düşük olduğunu ve anlaşmanın iptali halinde AQN’in 65 milyon dolar iptal tazminatı ödemesi gerekeceğini düşünüyor.

● Lozny yazısında, “Şirket kısa vadeli bilanço baskısını azaltacağından, bu gelişmeyi hisseler için net pozitif şeklinde yorumlayabiliriz.” ifadelerini kullandı.

Algonquin Hisselerine Çifte Not Artışı - BofA

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha